Kilka alternatyw dla Flappy Bird

Kilka alternatyw dla Flappy Bird
Zbigniew Kowal

10.02.2014 21:31, aktual.: 11.02.2014 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tematem numer jeden w tym tygodniu z pewnością będzie zniknięcie Flappy Bird. Gra została usunięta z rynku. Podczas gdy branża zastanawia się, co kryje się za tym krokiem, my prezentujemy kilka klonów, które mogą zastąpić oryginał.

Usuniecie Flappy Bird nie musi oznaczać braku dostępu do gry dla tych, którzy pobrali ją wcześniej ze sklepu. Gra działa bez problemu, jedynie nowi użytkownicy nie mogą jej pobrać z App Store lub Google Play. Nadal pozostają oczywiście źródła alternatywne, które według Mirona mogą przyczynić się do jeszcze większego sukcesu wietnamskiego developera.

Jeżeli jednak nie chce się Wam szukać w Internecie Flappy Bird, to poniżej znajdziecie listę tytułów, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do oryginału. Oczywiście nie jest to kompletna lista i jeżeli tylko macie ochotę, możecie wrzucać swoje propozycje w komentarzu pod wpisem. W nawiasach znajdziecie linki do sklepów.

  1. Fly Birdie - Flappy Bird Flyer (App Store)
Obraz

Strasznie brzydki klon, który niemal w każdym aspekcie jest gorszy od Flappy Bird, ale rodzaj rozrywki jest podobny. Co ciekawe, startuje się z trzema życiami. Za kolejne trzeba zapłacić jednego dolara. To raczej ciekawostka niż pełnoprawna alternatywa.

  1. Clumsy Bird (Google Play)
Obraz

Oczywiście jest również coś dla fanów Androida. Clumsy Birds na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem ładnym klonem Flappy Bird. Poziom trudności jest jednak ekstremalny. Propozycja tylko dla zapalonych graczy.

  1. Flap is Free (App Store)
Obraz

Trudno nazwać tę grę klonem, ale na upartego można znaleźć kilka podobieństw. Jest nawet dość ciekawa. Wcielamy się w ptaszka, który nie potrafi dobrze latać. Zbieramy owoce i skaczemy od wyspy do wyspy. Retropikselowa grafika tworzy całkiem znośny klimat.

  1. Flappy Bee (App Store)
Obraz

Jakiś czas temu w jednej z App Store Inspekcji prezentowałem grę Bee Leader. Zadanie gracza polegało w niej na kontroli ogromnej pszczoły, która w określonym czasie musiała zebrać jak najwięcej nektaru. Tutaj postanowiono połączyć grafikę z tamtej gry z mechaniką Flappy Bird właśnie. Wyszło średnio.

  1. Flappy Pig (Google Play)
Obraz

To bardziej kreatywne podejście. Zamiast ptaszka jest różowa świnka z anielskimi skrzydełkami. Słodkie, prawda? Nowością są również jabłka pojawiające się obok drzew. Poza tym to wierny klon Flappy Bird, który o dziwo jest dużo prostszy od oryginału.

  1. Fartie Bird (Google Play)
Obraz

Trzeba przyznać, że ten pomysł na klona jest oryginalny. Mechanika gry pozostała niezmienna, nadal staramy się dolecieć ptaszkiem jak najdalej. Jednak każde stukniecie palca w ekran powoduje pierdnięcie (jest też stosowny dźwięk) ptaszyska. Na krótką metę dość zabawne!

  1. Flappy Fish (Windows Phone Market)
Obraz

Propozycja dla użytkowników Windows Phone. Zamiast ptaszka jest rybka, która musi unikać podwodnych przeszkód. Mechanika jest trochę inna, ponieważ woda zmienia zasady. Uwaga, to gra dość trudna.

  1. Smarcle Flyer (App Store)
Obraz

Jeżeli szukacie klona, któremu najbliżej do oryginału, to Smarcel Flyer będzie dobrym wyborem. Zasady są niemal takie same jak we Flappy Bird. Co ważne, aplikacja uruchomi się na iPadzie oraz iPhonie. Niestety, nie jest aż tak wciągająca jak pierwowzór.

  1. Bird Mania (App Store)
Obraz

Niektórzy z Was mogą znać tę grę z Nintendo 3DS. Wersja konsolowa nie podbiła świata, ale port na iOS-a może okazać się całkiem dobrą alternatywą dla Flappy Birds. Kolorowa oprawa graficzna, niski poziom trudności oraz kilka elementów urozmaicających rozrywkę to odpowiednia rekomendacja dla fanów prostych gier do zabijania czasu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)