Patent Motoroli: kilka komórek, jako jeden ekran?

Patent Motoroli: kilka komórek, jako jeden ekran?

Patent Motoroli: kilka komórek, jako jeden ekran?
Paweł Żmuda
06.03.2010 17:48, aktualizacja: 06.03.2010 18:48

Masz dość oglądania klipów wideo na niewielkim ekranie swojego smartfona? Inżynierowie amerykańskiej Motoroli pracują właśnie nad rozwiązaniem, które na zawsze zakończy problem związany z małą przekątną komórkowych wyświetlaczy. Amerykańskie biuro patentowe opublikowało właśnie wniosek patentujący najnowszą technologię, pozwalającą na łączenie wielu urządzeń w jeden ekran.

W opisie wniosku czytamy, że by połączyć kilka sprzętów w jeden ekran chociażby podczas streamingu klipów wideo z Sieci wystarczy położyć je koło siebie. Wyświetlany obraz ma być dostosowany do jakości połączenia (3G lub WiFi). Według inżynierów, rozwiązanie opatentowane przez Motorolę znajdzie zastosowanie nie tylko w telefonach komórkowych, ale także odtwarzaczach multimedialnych czy netbookach.

Obraz

Dokumenty opublikowane przez US Patent and Trademark Office datowane są na 2008 rok, możemy więc przypuszczać, że prace są już na dość zaawansowanym stadium. Prawdopodobnie kolejne urządzenia Motoroli zostaną wyposażone w specjalne, dedykowane przyciski, które pomogą w obsłudze nowego rozwiązania. Niestety, nie wiadomo kiedy na rynku pojawią się komórki dostosowane do najnowszego wynalazku Motoroli.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)