King of Cards - tradycyjna gra karciana w rozszerzonej rzeczywistości na Windows Phonie

King of Cards - tradycyjna gra karciana w rozszerzonej rzeczywistości na Windows Phonie

King of Cards
King of Cards
Konrad Błaszak
24.02.2015 09:52, aktualizacja: 27.02.2015 01:49

Kto z nas nigdy nie grał w karcianą wojnę? Gra stara jak świat, do tego bardzo prosta, ale potrafiła dostarczyć wiele niezapomnianych emocji. Teraz na smartfonach z Windows Phone'em możemy spróbować sił w wersji, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i oferuje jeszcze lepsze wrażenia!

Jeśli jakimś cudem nie znacie zasad Wojny, to już tłumaczę, o co w niej chodzi. Dwóch graczy dostaje karty i jednocześnie wyciągają po jednej na stół. Kto ma wyższą wygrywa i zgarnia dla siebie obie. Tytułowa wojna jest wtedy, gdy gracze wyciągają te same karty. W takim wypadku jedną kartę kładzie się tyłem do góry i na to trzeba położyć jeszcze jedną. Oczywiście wyższa wygrywa, a wygrany gracz zgarnia wszystko co leżało na stole. Gramy oczywiście do momentu, gdy ktoś zgarnie wszystkie karty. Zasady są bardzo proste i ta produkcja również nie sprawi Wam żadnych problemów.

King of Cards
King of Cards

W przypadku King of Cards zasady są dokładnie takie same jak w zwykłej wojnie, ale gra została przeniesiona na smartfony z Windows Phone'em 8. Startujemy tutaj z 13 kartami w ręce i oczywiście po kolei mierzymy się z naszym przeciwnikiem. W tym tytule możemy grać zarówno sami jak i w trybie dla dwóch osób, więc jeśli nie macie nikogo z Lumią pod ręką, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu przypomnieć sobie tę karcianą grę.

Gra jednak oprócz prostych zasad i trybu dla jednej osoby ma kilka rzeczy, które sprawią, że będziecie chcieli sprawdzić ją na Waszych smartfonach. Pierwszą z nich jest grafika 3D i animacje, które zwykłe karty zmieniają w walczące ze sobą postacie. Ja testowałem tę grę na budżetowej Lumii 520 i nie narzekam na jej płynność. Warto również wspomnieć, że bohaterowie tej produkcji wyglądają świetnie, a klimatem dobrze odwzorowują to, co widać na kartach.

King of Cards
King of Cards

Drugim ciekawym elementem tej produkcji jest AR (augmented reality), czyli rzeczywistość rozszerzona. Jeśli mamy koło siebie drugą osobę ze smartfonem pracującym pod kontrolą systemu Microsoftu to wystarczy podłączyć się do jednej sieci Wifi, wydrukować specjalną kartę i można zagrać niemal wszędzie. Rozkładamy wtedy planszę (którą znajdziecie TUTAJ) na stole czy innej powierzchni i zamiast grać na białym tle możemy mierzyć się z przeciwnikiem w naszym pokoju. Jest to ciekawe urozmaicenie tej prostej gry, a jak to dokładnie działa możecie zobaczyć na filmie.

Niestety jeśli jesteście skazani na samotną rozgrywkę to nie będziecie mogli sprawdzić jak gry w trybie AR.

Podsumowując, gra King of Cards to pokazanie możliwości rzeczywistości rozszerzonej na bardzo prostym tytule, które wypada zaskakująco dobrze. Jest to gra, która idealnie sprawdzi się jako niewymagająca rozrywka na kilka chwil. Możecie ją również pokazać znajomym i zapewne wielu nie będzie zdawało sobie sprawy z takich możliwości ich smartfonów.

Ja nie zamierzam kasować jej ze swojego smartfona i jak tylko spotkam się ze znajomym, który również ma telefon z Windows Phone'em, to chętnie z nim zagram. Muszę jednak wspomnieć też o tym, że grając w pojedynkę przeważnie przegrywałem z wirtualnym przeciwnikiem. Ale to chyba przez to, że już lata nie grałem w wojnę i muszę rozegrać jeszcze kilka pojedynków, aby wrócić do formy... ;)

Gra działa na smartfonach z systemem Windows Phone 8, a znajdziecie ją tu:

Materiał powstał we współpracy z firmą

Obraz
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)