Kolejne plotki: Magic Slate i nowy patent Apple

Kolejne plotki: Magic Slate i nowy patent Apple28.12.2009 07:00
Kolejne plotki: Magic Slate i nowy patent Apple
Mateusz Gołąb

W natłoku świątecznych informacji o mitycznym tablecie od Apple można wyczytać również nieco plotek o innym teoretycznym gadżecie od Apple: Magic Slate.

W natłoku świątecznych informacji o mitycznym tablecie od Apple można wyczytać również nieco plotek o innym teoretycznym gadżecie od Apple: Magic Slate.

Jak się okazuje, termin "iSlate" to nie jedyny znak handlowy zarejestrowany przez firmę Slate Computing (jest właścicielem znaku handlowego "iSlate" i która może być używana przez Apple do ukrycia swoich działań przed mediami). Kolejnym jest "Magic Slate" który jednoznacznie kojarzy się z ostatnio wypuszczoną na świat myszką Magic Mouse (zapraszam do przeczytania jej testu na naszym blogu). Idąc dalej tą drogą, można przypuszczać, że będzie to urządzenie z możliwościami multi-touch dla komputerów stacjonarnych. I być może będzie to rozwinięcie pomysłu iGesture Pad firmy Fingerworks, która została wchłonięta przez Apple, a której produkty teoretycznie przestałby być przez nią rozwijane.

Kolejnym elementem puzzli do "plotkowej" układanki o nowościach Apple może być jeden z wielu składanych przez firmę wniosków patentowych. Jeden z nich wydaje się być wyjątkowo ciekawy, a przy okazji pasuje do iSlate/Magic Slate - jest to technologia, dzięki której dotykowy ekran przestaje być zupełnie gładki. Pomoże to w obsłudze urządzeń z takim wyświetlaczem - główny przykład, to wirtualna klawiatura z iPhone. Wielu jest z niej zadowolonych ale nie ja - brakuje mi w niej zwykłej "fizyczności". Nowy patent Apple częściowo likwiduje ten problem - ekran w wybranych programowo miejscach może się wybrzuszać lub obniżać. Jak dla mnie to rewelacja i jednocześnie rewolucja.

I jak to się mówi, pożyjemy, zobaczymy...

Źródło: AppleTellTUAW.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)