Klon Tiny Wings wkrótce w Android Markecie

Klon Tiny Wings wkrótce w Android Markecie
Zbyszek Kowal

15.03.2011 19:58, aktual.: 15.03.2011 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tak dawno recenzowaliśmy grę Tiny Wings, która osiągnęła sukces w App Store. Zazwyczaj hity z iPhone’a szybko trafiają również do Android Marketu, ale nie w tym przypadku. Pojawi się za to całkiem udany klon!

Nie tak dawno recenzowaliśmy grę Tiny Wings, która osiągnęła sukces w App Store. Zazwyczaj hity z iPhone’a szybko trafiają również do Android Marketu, ale nie w tym przypadku. Pojawi się za to całkiem udany klon!

Andreas Illiger (twórca Tiny Wings) poinformował społeczność skupioną wokół witryny Phandroid, że nie zamierza w najbliższym czasie wypuszczać wersji dla Androida. Oczywiście niewykluczone, że gra w końcu pojawi się również w sklepie Google’a. Na razie jest to pieśń przyszłości.

Nie ma jednak gier nie zastąpionych. Skoro sam twórca nie kwapi się do zarobku, to kasę zgarną inni deweloperzy. Dillo Hills to gra, która pod względem mechaniki działania do złudzenia przypomina Tiny Wings. Produkcja jest już w zaawansowanym stadium i zapewne w najbliższych tygodniach pojawi się w Android Markecie.

Podobnie jak hit z App Store, gra będzie prezentować ten sam layout wysp, sterowanie oraz identyczne pastelowe kolory. Twórca zapowiedział, że jego gra będzie jednak zawierała nieco więcej udogodnień. Dla przykładu, gracz będzie mógł wybrać jedną z kilku postaci, którą zechce polecieć.

Jeżeli oburza Was tego typu praktyka, to musicie wiedzieć, że Tiny Wings również nie jest oryginalnym pomysłem. Jak się okazało, najprawdopodobniej inspiracją dla wielkiego hitu App Store’a była mało znana niezależna gra Wavespark. Poniżej materiał wideo, który prezentuje tę grę.

Wygląda na to, że bardzo trudno w dzisiejszych czasach o gry autorskie. Chociaż z drugiej strony: czy jest to aż tak ważne? Ostatecznie liczy się to, co podoba się graczom.

Źródło: PocketGamer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)