Kolejna dotykowa (TANIA) Nokia zaprezentowana: 5230

nokia-5230
nokia-5230
Katarzyna Pura

25.08.2009 09:02, aktual.: 25.08.2009 11:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Portfolio Nokii powiększyło się właśnie o kolejny model z dotykowym wyświetlaczem. Jest nim Nokia 5230 (nie mylić z modelem 5320) - telefon, jak to sformułował w informacji prasowej - przeznaczony dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Zapraszam do dalszej części wpisu po szczegóły.

Dotykowa Nokia 5230 - muzyczny świat pełen kolorów

Nokia 5230 oferować będzie łatwy w obsłudze odtwarzacz muzyczny, poprzez który będzie można słuchać swojej ulubionej muzyki aż do 33 godzin. Co ważne, posiada wejście słuchawkowe 3.5 mm.

Telefon jest dość multimedialny - posiada wcześniej wspomniany odtwarzacz muzyczny, aGPS, aparat fotograficzny 2 Mpix z możliwością nagrywania filmików oraz dostęp do serwisów społecznościowych.

Jak możemy przeczytać w informacji prasowej, model Nokia 5230 umożliwia swoim użytkownikom pobieranie nowej zawartości, takiej jak utwory z Nokia Music Store czy aplikacje, gry, wideo i inne usługi bezpośrednio z Ovi Store. Ponadto telefon wyposażony został w nawigację A-GPS z najnowsza wersje Ovi Maps.

Obraz

Na ekranie głównym telefonu znajdziemy pasek multimediów, dający szybki dostęp do multimediów i aplikacji, np. muzyki, zdjęć czy serwisów społecznościowych.

Co ciekawe, pasek kontaktów może zawierać miniatury zdjęć aż dwudziestu znajomych, dzięki czemu będziemy mieć ułatwiony dostęp do historii połączeń, wiadomości, e-maili, rozmów telefonicznym czy aktualizacji z serwisów społecznościowych.

Wiceprezes firmy Nokia, Jo Harlow, tak skomentował fakt zaprezentowania nowego produktu: „Dzięki konkurencyjnej cenie 149 euro Nokia 5230 stanowi naszym zdaniem świetną ofertę dla osób, które pragną mieć przebojowe urządzenie muzyczne. Telefon ten daje dostęp do serwisów społecznościowych typu Facebook czy MySpace, informuje o imprezach i wskazuje do nich drogę, a ponadto dostępny jest w wielu olśniewających kolorach".

Na niektórych rynkach telefon ten będzie sprzedawany w połączeniu z usługa Comes with Music, dającą nieograniczony dostęp do oferty muzycznej Nokia Music Store.

Nokia 5230 dostępna będzie w sprzedaży już od czwartego kwartału bieżącego roku. Sugerowana cena detaliczna modelu wraz usługą Comes with Music ma wynosić 259 euro (bez podatków i dopłat). A tego, co powiedział wiceprezes Nokii możemy wywnioskować, że telefon będzie sprzedawany również bez tej usługi w cenie 149 euro, czyli trochę ponad 600 zł.

BTW. A dopiero co jeden z Czytelników narzekał na to, że Nokia jako jeden z nielicznych producentów nie wprowadziła do tej pory taniego telefonu z dotykowym wyświetlaczem. Czyżby prośby zostały wysłuchane? ;)

BTW2: Gdybyście mieli do wyboru w tym momencie LG Cookie, Samsung Avila i Nokia 5230 - który byście wybrali? :D

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)