Kolejne generacje iPhone'a z większymi bateriami? Wszystko dzięki technologii LG

Kolejne generacje iPhone'a z większymi bateriami? Wszystko dzięki technologii LG

Kolejne generacje iPhone'a z większymi bateriami? Wszystko dzięki technologii LG
Łukasz Skałba
21.07.2017 12:50, aktualizacja: 21.07.2017 14:52

Największym problemem współczesnych smartfonów jest ich wydajność energetyczna. Urządzenia od wielu lat działają na baterii średnio dobę. Właśnie z tego względu bardzo cieszy mnie informacja jakoby branżowy gigant, czyli Apple, planował przyłożyć się do tego aspektu w kolejnych generacjach iPhone'a.

Koreańskie media donoszą, że iPhone 9, którego premiera nastąpi w 2018 roku, będzie wyposażony w baterie produkowane przez LG Chemical. Jest to o tyle dziwne, że do tej pory za dostawy ogniw do telefonów Apple'a odpowiadało wielu różnych podwykonawców. Tym razem całość zapotrzebowania ma pokryć LG Chem.

Według przecieków, dostarczane przez LG akumulatory mają mieć kształt litery L. Dzięki temu, w tej samej obudowie będzie mogła zmieścić się bateria o większej pojemności. Plotki mówią o wzroście na poziomie 30 proc. Wszystko to ma być możliwe dzięki gruntownej przebudowie płyty głównej iPhone'a. Ma ona ulec znacznemu skróceniu poprzez nałożenie kilku jej warstw na siebie i pomniejszeniu większości elementów.

Warto zauważyć, że podobnej zmiany Apple dokonał wprowadzając nowego MacBooka w 2015 roku. Jego płyta główna miała objętość kilkukrotnie mniejszą niż ta obecna w dotychczasowych MacBookach Air i Pro.

412172124397371948
© J.P. Morgan

Dzięki temu producent mógł drastycznie zmniejszyć fizyczne wymiary laptopa, czyniąc jego design jeszcze bardziej atrakcyjnym. W przypadku iPhone'a 9, przestrzeń zwolniona dzięki pomniejszeniu płyty głównej, zostanie wykorzystana dla większej baterii - bardzo mądre posunięcie.

Firma LG wyspecjalizowała się ponoć w produkcji właśnie takich L-kształtnych ogniw. Podobno koncern wydał na odpowiednią infrastrukturę produkcyjną dziesiątki miliardów dolarów. Walka jest jednak warta świeczki, gdyż inni gracze pozostają na razie przy tradycyjnych, prostokątnych akumulatorkach.

Nie pierwszy raz firma eksperymentuje z bateriami o nietypowych kształtach. Już LG G2 miał baterię w kształcie schodków, która także maksymalnie wypełniała przestrzeń wewnątrz obudowy.

412172124397634092

Wszystkie powyższe doniesienia dotyczą przyszłorocznego iPhone'a 9. Kilka miesięcy temu analityk KGI Ming-Chi Kuo zapowiedział jednak, że L-kształtna bateria pojawi się prawdopodobnie już w jubileuszowym iPhonie 8. Miałaby ona większą pojemność, a jej konstrukcja umożliwiłaby szybsze ładowanie telefonu. Czy tak rzeczywiście będzie? Tego dowiemy się już wkrótce, bo premiera iPhone'a 8 odbędzie się już w pierwszej połowie września. Czekacie?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)