Kolejne groźne malware czyha na użytkowników Androida

fot. Business Insider
fot. Business Insider
Krystian Bezdzietny

16.08.2011 09:16, aktual.: 16.08.2011 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma TrendLabs, której domeną jest mobilne bezpieczeństwo, podała do wiadomości, że w Sieci grasuje bardzo niebezpieczne malware dla Androida, które jest w stanie rejestrować rozmowy, SMS-y, zapisywać lokalizacje GPS, a nawet automatycznie odbierać przychodzące połączenia, a następnie zebrane informacje są przesyłane na zewnętrzny serwer.

Wirus ANDROIDOS_NICKISPY.C to niebezpieczeństwo pokroju ANDROIDOS_NICKISPY.A. Jak donoszą pracownicy TrendLabs, malware instaluje się samoistnie w urządzeniu jako aplikacja Google++, używając tej samej ikony co nowy produkt Google'a.

ANDROIDOS_NICKISPY.C jest zdolny do zbierania takich danych, jak wiadomości SMS, logi połączeń czy lokalizacje GPS z zainfekowanych urządzeń, a następnie przesyła je na zewnętrzny serwer przez port 2018.

Jak inne odmiany ANDROIDOS_NICKISPY, ANDROIDOS_NICKISPY.C może także rejestrować pełne rozmowy, które są inicjowane na zainfekowanych urządzeniach.

To jednak nie wszystko:

Różnicą jednak pomiędzy wariantem C a innymi jest to, że ten wirus jest w stanie automatycznie odpowiadać na przychodzące połączenia.

Pracownicy TrendLabs informują, że wirus nie jest jeszcze rozprzestrzeniony w znacznym stopniu i na razie nie znajdziemy go w Markecie. Można go złapać poprzez odwiedzanie zainfekowanych stron.

Obraz

Jeśli zaobserwujecie na liście zainstalowanych aplikacji pozycję Google++ , to koniecznie zaopatrzcie się w jakiś pakiet bezpieczeństwa z Marketu i przeskanujcie dogłębnie swoją zabawkę, nie wspominając o uprzednim odinstalowaniu podejrzanego programu.

Źródło: redmondpie

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)