Kolejne niedopatrzenie Apple'a w iOS 5

Kolejne niedopatrzenie Apple'a w iOS 5
Krystian Bezdzietny

29.02.2012 14:10, aktual.: 29.02.2012 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dosłownie kilka dni temu pisaliśmy o luce w oprogramowaniu iOS 5, która umożliwia uzyskanie dostępu do aplikacji Telefon nawet wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane hasłem, a dziś znów wybuchła kolejna minipanika, ponieważ odkryto, że Apple umożliwia deweloperom tworzenie aplikacji w niecny sposób uzyskujących dostęp do naszych zdjęć.

Pewnie wielu z Was zauważyło, że niektóre aplikacje, których działanie jest powiązane ze zdjęciami, wymagają dostępu do informacji o lokalizacji urządzenia. Dzieje się tak, ponieważ do zdjęć robionych iPhone'em system automatycznie dodaje wiadomości o geolokalizacji. Niedawno okazało się, że ta funkcjonalność idzie nieco za daleko.

Jeżeli użytkownik udziela dostępu do danych o lokalizacji programowi, to ten automatycznie ma dostęp do galerii zdjęć. Może się to skończyć w ten sposób, że deweloper zamieści w App Storze aplikację tylko z pozoru działającą w określony sposób, a tak naprawdę zarządzającą zdjęciami, czyli np. wysyłającą je gdzieś na zewnętrzny serwer.

Moim zdaniem nie jest to nie wiadomo jak wielka tragedia, ale te odkrywane co kilka dni niedopatrzenia inżynierów Apple'a w iOS 5 dają się już we znaki. Gdyby tak skompletować listę funkcji nie do końca poprawnie działających w iOS 5, a także innych luk w zabezpieczeniach oprogramowania, to otrzymalibyśmy naprawdę pokaźne zestawienie.

Źródło: pocketnow

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)