Kolejne nowinki dotyczące Windows Phone 7

Kolejne nowinki dotyczące Windows Phone 7

Kolejne nowinki dotyczące Windows Phone 7
Krzysztof Laber
25.05.2010 06:00, aktualizacja: 25.05.2010 08:00

Zaczął się nowy tydzień, nie może więc zabraknąć przecieków z Redmond dotyczących systemu Windows Phone 7. W nagraniu wideo, jakie pojawiło się na stronie poświęconej Windows Phone 7, Brandon Watson przez godzinę opowiadał o nadchodzącym systemie. Z jego wypowiedzi strona WMPowerUser wyłapała kilka interesujących wiadomości.

Pierwsza odnosi się do dewelopererów. Ci otrzymają finalną wersję narzędzi deweloperskich na "kilka miesięcy" przed premierą systemu. Biorąc pod uwagę, że premiera Windows Phone 7 ma się odbyć w 4 kwartale tego roku, powinno to nastąpić już wkrótce.

Kolejna informacja jest bardziej interesująca, mianowicie deweloperzy dostaną możliwość nabycia przedpremierowych urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone 7 i ma to nastąpić niebawem! Wszystko po to, by mogli testować swoje programy "na żywym" sprzęcie.

Programiści biegli w technologii Silverlight nie powinni mieć najmniejszego problemu z pisaniem programów dla Windows Phone 7, jak możemy przeczytać "stworzenie aplikacji zajmie im tylko kilka godzin".

Co ciekawe, ze względu na bezpieczeństwo naszych danych, tylko natywne aplikacje będą miały dostęp do załączników w emailach, a przeglądarka WP7 nie będzie wspierała technologii Silverlight i Flash w chwili premiery.

Na koniec poinformowano, że premiera Windows Phone 7 nie będzie równoczesna na całym świecie - system najpierw trafi na rynek amerykański. Pozostałe wiadomości były już omawiane wcześniej i można je znaleźć w naszym serwisie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)