Automatyczna personalizacja - kolejny patent Apple

Automatyczna personalizacja - kolejny patent Apple

pogoda w iphone
pogoda w iphone
Kira Czarczyńska
31.08.2009 06:40, aktualizacja: 31.08.2009 08:40

Zamierzałam zacząć od napisania, że Apple zgłosiło nowy patent - ale taki nowy to on nie jest. Do Amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynął on bowiem grubo ponad rok temu, w lutym 2008r.

Rok to jednak względnie niedługi okres czasu, jeśli chodzi o przejście od rozrysowania całości "na papierze" do implementacji nowej funkcji w urządzeniu elektronicznym.

Rok to jednak względnie niedługi okres czasu, jeśli chodzi o przejście od rozrysowania całości "na papierze" do implementacji nowej funkcji w urządzeniu elektronicznym.

Serwis iPhoneBlog.pl przytacza opis opatentowanej technologii:

Jeżeli użytkownik mieszka w Nowym Yorku, to może na przykład skonfigurować widget pokazujący informacje pogodowe w tym mieście i ustawić go jako widok domyślny. Jeżeli natomiast użytkownik uda się do San Francisco, będzie mógł kliknąć ikonę ‘here’, a widget automatycznie pokaże mu pogodę dla tego obszaru. W ten sposób użytkownik tworzy zestaw danych, który zautomatyzuje tą funkcję.

Tworzona jest więc w ten sposób lista lokalizacji, dla których następować będzie dynamiczne, automatyczne dopasowanie ekranu głównego telefonu iPhone do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Informacje o pogodzie, godzinie, mapy czy kontakty - wyświetlane będą zawsze tylko elementy przydatne użytkownikowi w tym konkretnym miejscu, w którym się znajduje.

Lokalizacja odbywać się ma na podstawie nadajników telefonii komórkowej, GPS, lub sieci Wi-Fi. Zautomatyzowanie personalizacji wyświetlacza pozwoli zaś na zwiększenie czytelności ekranu głównego poprzez ukrycie zbędnych w danym miejscu informacji.

Oprócz powyższego, Apple zgłosiło także patenty dotyczące zamiany mowy na tekst oraz metody transferu zdjęć między urządzeniami.

Źródło: iPhoneBlog.pl

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)