Automatyczna personalizacja - kolejny patent Apple
Zamierzałam zacząć od napisania, że Apple zgłosiło nowy patent - ale taki nowy to on nie jest. Do Amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych wpłynął on bowiem grubo ponad rok temu, w lutym 2008r.
Rok to jednak względnie niedługi okres czasu, jeśli chodzi o przejście od rozrysowania całości "na papierze" do implementacji nowej funkcji w urządzeniu elektronicznym.
Rok to jednak względnie niedługi okres czasu, jeśli chodzi o przejście od rozrysowania całości "na papierze" do implementacji nowej funkcji w urządzeniu elektronicznym.
Serwis iPhoneBlog.pl przytacza opis opatentowanej technologii:
Jeżeli użytkownik mieszka w Nowym Yorku, to może na przykład skonfigurować widget pokazujący informacje pogodowe w tym mieście i ustawić go jako widok domyślny. Jeżeli natomiast użytkownik uda się do San Francisco, będzie mógł kliknąć ikonę ‘here’, a widget automatycznie pokaże mu pogodę dla tego obszaru. W ten sposób użytkownik tworzy zestaw danych, który zautomatyzuje tą funkcję.
Tworzona jest więc w ten sposób lista lokalizacji, dla których następować będzie dynamiczne, automatyczne dopasowanie ekranu głównego telefonu iPhone do miejsca, w którym obecnie się znajduje. Informacje o pogodzie, godzinie, mapy czy kontakty - wyświetlane będą zawsze tylko elementy przydatne użytkownikowi w tym konkretnym miejscu, w którym się znajduje.
Lokalizacja odbywać się ma na podstawie nadajników telefonii komórkowej, GPS, lub sieci Wi-Fi. Zautomatyzowanie personalizacji wyświetlacza pozwoli zaś na zwiększenie czytelności ekranu głównego poprzez ukrycie zbędnych w danym miejscu informacji.
Oprócz powyższego, Apple zgłosiło także patenty dotyczące zamiany mowy na tekst oraz metody transferu zdjęć między urządzeniami.
Źródło: iPhoneBlog.pl