Kolejny rekord mobilnej Opery

Kolejny rekord mobilnej Opery23.10.2009 13:50
Kolejny rekord mobilnej Opery
Paweł Żmuda

Przedstawiciele Opera Software opublikowali właśnie raport dotyczący najpopularniejszej, mobilnej przeglądarki internetowej - Opery Mini. Według danych koncernu dziennie Opera Mini wyświetla ponad 500 milionów witryn!

Z jednej strony, nie ma się czemu dziwić. Opera Mini instalowana jest na ogromnej ilości urządzeń, ponieważ oparto ją o platformę Java. Oto szczegóły raportu:

  • we wrześniu 2008 roku na Operze Mini przeglądane było około 150 milionów stron dziennie. W ciągu roku liczba ta wzrosła o ponad 233% do 500 milionów dziennie.
  • rok temu z przeglądarki aktywnie korzystało około 19 milionów użytkowników. Dzisiaj liczba ta osiągnęła blisko 32 miliony.
  • najważniejszą cechą przeglądarki jest to, że strony nie trafiają bezpośrednio na telefon komórkowy, ale wcześniej pobierane są na serwery Opery Mini, gdzie poddawane są kompresji do formatów bardziej przyjaznych dla małych urządzeń. Serwery Opera Mini pozwalają na kompresję witryny aż o 90%. Miesięcznie użytkownik naszej przeglądarki pobiera na swój telefon zaledwie 6 MB danych.

Z raportu wynika, że liczba aktywnych użytkowników rośnie nieproporcjonalnie do liczby odsłon. Wzrost ilości użytkowników to zaledwie około 68%. Dane te jednoznacznie wskazują na wzrost popularności mobilnego internetu. Oby tak dalej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)