Kolejny sklep z aplikacjami, tym razem od Samsunga

Kolejny sklep z aplikacjami, tym razem od Samsunga
Jan Lenartowski

15.09.2009 18:00, aktual.: 15.09.2009 20:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po AppStore, Android Markecie i Ovi Store czas na kolejne sklepy z aplikacjami. Tym razem jednak jest trochę inaczej. Nowy sklep nie będzie przeznaczony na konkretny system operacyjny (jak na przykład Ovi Store na Symbiana) ale tylko dla telefonów jednej marki. Jak widać po tytule wpisu, będzie on przeznaczony na komórki Samsunga. Niestety na razie tylko dla użytkowników tych telefonów z Anglii, Francji oraz z Włoch.

W Samsung Application Store wspiera podczas startu jedynie pierwszy telefon z serii Omnia, czyli i900. Do końca roku jednak programy mają być dostępne jeszcze co najmniej dla Omnia II I8000 oraz OmniaLITE B7300. Również ilość krajów w których dostępny będzie sklep ma się rozszerzyć do 30 przed styczniem 2010.

Na starcie dostępnych jest 300 płatnych oraz darmowych aplikacji. Początek przyszłego roku również dla tej liczby ma być przełomem - w styczniu będzie już ponad 2000 programów.

Osobiście podoba mi się pomysł sklepów z programami i jak najbardziej popieram zarówno te przeznaczone na konkretne platformy jak i te dla konkretnych producentów. Jest to łatwy sposób na instalację aplikacji bez użycia komputera. Kciuki w górę, i oby tak dalej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)