Kolejny wirus dla Androida rozprzestrzeniający się przez WWW

Kolejny wirus dla Androida rozprzestrzeniający się przez WWW
Krystian Bezdzietny

03.05.2012 16:09, aktual.: 03.05.2012 18:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Analitycy z firmy Lookout, która specjalizuje się w temacie komputerowych niebezpieczeństw, znowu biją na alarm i znowu chodzi o Androida. Specjaliści ostrzegają, że w Sieci grasuje wirus o nazwie NonCompatible, który tym razem atakuje bezpośrednio za pośrednictwem stron internetowych.

Gdy użytkownik otworzy zainfekowaną stronę, na ekranie telefonu pojawi się zapytanie, czy chce zainstalować plik Update.apk, czyli wirusa. Gdy ten zagości w systemie, będzie umożliwiał dostęp do danych urządzenia zdalnym użytkownikom, narażając właściciela telefonu na wyciek prywatnych danych. Wirus może być szczególnie niebezpieczny dla administratorów Sieci. Jednak jeżeli ktoś w ustawieniach telefonu ma dezaktywowaną opcję instalacji aplikacji z niezaufanych źródeł, to wspomniany monit z informacją o instalacji Update.apk w ogóle się nie pojawi.

Wirusów w Sieci naprawdę nie brakuje i prawdę mówiąc, aby się na coś takiego natknąć, trzeba być niedoświadczonym użytkownikiem albo odwiedzać wyjątkowo podejrzane strony internetowe czy też instalować całkowicie niezaufany soft. Nie jest tajemnicą, że aby ustrzec się przed wirusami, należy uważnie czytać komunikaty wyświetlane na ekranie telefonu.

Źródło: HDblog.it

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)