Cut the Rope: Magic - kolorowa gra przeznaczona dla całej rodziny [Android i iOS]

Cut the Rope: Magic - kolorowa gra przeznaczona dla całej rodziny [Android i iOS]

Cut the Rope: Magic - kolorowa gra przeznaczona dla całej rodziny [Android i iOS]
Marek Pruski
23.12.2015 11:08, aktualizacja: 23.12.2015 12:08

Gry dla dzieci nie zawsze okazują się być tym, czym miały być z założenia. W kolorowe produkcje zagrywają się starsi i młodsi. Poziom trudności miejscami zaskakuje i nawet tęgie głowy rodziców czasem nie dają sobie z nimi rady. Znajdzie się też ktoś, kto ten fakt wykorzysta…

Do rodziny Cut the Rope dołączył kolejny członek – Cut the Rope: Magic. Gra opiera się praktycznie na tej samej mechanice, co poprzednicy. Mamy bohatera – Om Nom, który chce zjeść lizaka. Mamy też kilka elementów zwisających na linach. Owe liny trzeba poprzecinać tak, żeby Om Nom dostał lizaka. Ot i cała filozofia.

Zwisającymi elementami mogą być kładki, belki oraz lizaczki umieszczone w balonikach. Ich umiejętne przecinanie to klucz do sukcesu. Czasem trzeba to też robić w odpowiednim czasie, jednak gra głównie wymaga od nas logicznego myślenia.

Obraz

Względem poprzedników dodano jeden bardzo ciekawy feature. Nasz mały zielony stworek, może teraz zamieniać się chwilowo a to w mysz, a to w ptaszka, a to w swoją mniejszą wersję. Wszystko to znacznie ubogaca zagadki, którym stawiamy czoła. Mysz podąża za serkiem, ptaszek unosi się na chwilę w powietrzu, a mniejsza wersja może wcisnąć się w zakamarki planszy.

W tak kasowej produkcji nie mogło zabraknąć też odnawialnej energii. Ta pozwoli nam na przejście 5 poziomów, przy czym odliczana jest od salda dopiero po rozwiązaniu zagadki. Jej uzupełnienie kosztuje 70 diamentów lub 40 sekund naszego czasu skupionego na konkurencyjnym produkcie.

Obraz

Cała gra liczy ok. 80 kolorowych i ciekawych poziomów podzielonych na 5 rozdziałów. To całkiem niezła liczba, a kolejne aktualizacje mogą ją tylko powiększyć. Ogólnie rzecz biorąc, poziom trudności jest zbalansowany, jednak młodsi gracze mogą mieć z nim problemy. Wtedy można sięgnąć po wskazówkę…

I tu przechodzimy do meritum całej tej sprawy. Gra skierowana jest do dzieci, które o pomoc w rozwiązaniu najpewniej spytają rodziców. Kiedy wspólne główkowanie nie pomoże, albo zwyczajnie zabraknie na nie czasu, najszybszym rozwiązaniem będzie zakup pakietu z diamentami, a później wskazówek. To właśnie na tym (i reklamach) zarabiają twórcy. Jak się pewnie domyślacie, cennik jest mało korzystny dla graczy.

Obraz

Zakup jednego rozwiązania kosztuje od 32 do 55 diamentów. Przy obecnych ich cenach, 1 zagadka kosztuje od ok. 1,50 zł do ok. 3zł. Może to niewielka kwota, ale młodsi będą chcieli z tej możliwości skorzystać dobrych kilka razy. Nie każdy jest na tyle sprytny, by wpisać w wyszukiwarce „walkthrough” i mieć poziom z głowy. Takie ceny mogą być minusem, ale nie takim żeby grę Cut the Rope: Magic od razu skreślać.

Ta gra to wciąż ciekawa, kolorowa i przyjazna dzieciom produkcja. Jakby tego było mało, na kanale YT jest pełno filmów, w których główną rolę gra właśnie Om Nom. Deweloperzy chcieli chyba zrobić z tego coś na kształt Angry Birds. Całe szczęście nie wzięli przykładu z twórców drugiej części tej gry, bo mogliby nieźle spartaczyć serię.

Obraz

Dla dzieci? Tak. Dla rodziców z dziećmi? Jeszcze lepiej. Dla dużych dzieci? I owszem. W Cut the Rope Magic znajdzie się wiele rozrywki dla każdego. Chwilowe braki energii można poświęcić na odejście od smartfona czy tabletu, a o pomoc w rozwiązywaniu zagadek najlepiej zapytać wujka Google. Kolorowa grafika spodoba się dzieciom, a na długie, świąteczne wieczory nie zabraknie poziomów.

Cut the Rope: Magic Release Gameplay Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)