Komendy ADB bez komputera. Nowa wersja Taskera wydana

Komendy ADB bez komputera. Nowa wersja Taskera wydana

Komendy ADB bez komputera. Nowa wersja Taskera wydana
Źródło zdjęć: © materiały dewelopera
Patryk Korzeniecki
21.01.2020 15:10, aktualizacja: 21.01.2020 16:10

Najnowszy Tasker oprócz poprawy błędów i kilku pomniejszych funkcji wprowadza bardzo znaczącą zmianę. Nowa aktualizacja jest jedną z najważniejszych aktualizacji w historii aplikacji.

Tasker to popularne narzędzie do zautomatyzowania działań telefonu. Aplikacja pozwala np. na wyłączanie Wi-Fi bazując na obecnej lokalizacji czy wyłączanie dźwięku po wyjściu użytkownika z domu. Część akcji jest dostępna bez modyfikacji systemu, jednak niektóre wymagają większych uprawnień. Deweloper znalazł jednak obejście.

Tasker umożliwi działania wymagające roota... bez roota

Tasker 5.9.2 beta pozwala na uruchamianie funkcji wymagających roota. Jak? Przez komendy ADB, które normalnie są dostępne tylko z poziomu komputera.

Nowy Tasker nie daje wprawdzie pełnej funkcjonalności telefonu z rootem, jednak umożliwia dostęp do plików, które normalnie nie są bez niego dostępne. Pozwala to na przyznawanie lub usuwanie uprawnień systemowych, zabijanie aplikacji czy włączanie i wyłączanie transmisji danych.

Tasker - Root ADB commands WITHOUT Root!

Wszystkie akcje można zautomatyzować i uruchamiać bezpośrednio na telefonie. Odbywa się to przez ADB Wi-Fi, które omija konieczność zrootowania telefonu.

Według informacji zamieszczonych na reddicie, po każdym restarcie należy podpiąć smartfona pod komputer i uruchomić komendę ADB. Wynika to ze sposobu działania funkcji - takie działanie otwiera port nasłuchowy, które umożliwia jej działanie.

Taka zmiana ucieszy osoby, które rootowały telefon tylko dla tej aplikacji. Myślę, że może być ich całkiem dużo. Brawa dla dewelopera za kreatywne obejście mechanizmów Androida i umożliwienie (prawie) pełnej funkcjonalności Taskera bez konieczności grzebania w systemie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)