Komercyjna sieć LTE w Niemczech jeszcze przed końcem roku!

fot. na lic. CC; Flickr.com/by kalleboo
fot. na lic. CC; Flickr.com/by kalleboo
Paweł Żmuda

26.10.2010 10:31, aktual.: 26.10.2010 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spółka Nokia Siemens Networks i przedstawiciele operatora Deutsche Telekom podpisali właśnie umowę dotyczącą wdrożenia technologii LTE w paśmie 800 MHz. Niemcy staną się tym samym pierwszym europejskim krajem, w którym nowy standard zostanie wprowadzony komercyjnie. Jakie są szczegóły umowy?

Plany Unii Europejskiej zakładają, że w każdym kraju Wspólnoty standard LTE będzie dostępny do pierwszego stycznia 2013 roku. Nasz sąsiedzi postanowili znacznie wyprzedzić zalecenia UE.

Deutsche Telekom, korzystając z infrastruktury przygotowanej przez Nokia Siemens Networks, uruchomi standard LTE jeszcze przed końcem 2010 roku. Początkowo szerokopasmowe usługi zostaną udostępnione na obszarach pozamiejskich, później - gdy operator będzie już bogatszy w doświadczenia - LTE ruszy również w wielkich miastach.

Niestety, przedstawiciele operatora nie poinformowali, kiedy dokładnie tuszy LTE. Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i faktycznie do końca roku szerokopasmowe usługi będą dostępne w Niemczech. Obyśmy szybko wzięli przykład z Zachodu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)