Komórkę naładujemy w ciągu 10 minut? [wideo]

Komórkę naładujemy w ciągu 10 minut? [wideo]03.10.2011 16:05
Fot. engadget.com
Fot. engadget.com
Paweł Żmuda

Ładowanie baterii w telefonach komórkowych jest bolączką większości użytkowników. Zwłaszcza tych, którzy intensywnie wykorzystują energożerne możliwości swoich sprzętów. Inżynierowie jednego z największych japońskich operatorów - NTT DoCoMo - zaprezentowali właśnie baterię, którą można naładować w ciągu około 10 minut!

Sieć nie przedstawiła zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej technologii, jednak wiadomo, że jest to bateria litowo-jonowa, a jej szybkie ładowanie to efekt zwiększenia mocy ładowarki. Prototyp został przedstawiony na sprzedawanym w Japonii smartfonie NEC Medias z Androidem na pokładzie. Redakcji serwisu Engadget udało się nawet przygotować krótką wideoprezentację baterii.

Reporterzy Engadgetu uważają, że technologia firmy NTT Docomo jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Przedstawiciele operatora zapewniają, że podobne rozwiązanie może trafić na rynek, "gdy tylko będzie to możliwe". Wygląda na to, że na ten moment trzeba będzie długo czekać, ponieważ sieć nie informuje o żadnych konkretnych planach wprowadzenia baterii do komercyjnego użytku.

Źródło: engadget

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)