Komórkomania jest szantażowana przez cyberprzestępcę. Oto nasza odpowiedź

Komórkomania jest szantażowana przez cyberprzestępcę. Oto nasza odpowiedź

Man in shirt is showing fuck off
Man in shirt is showing fuck off
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Jan Blinstrub
17.09.2014 10:29, aktualizacja: 17.09.2014 13:02

Pewnie zauważyliście, że wczoraj przez kilka godzin nasza strona nie była dostępna. Nie były to problemy techniczne. Zostaliśmy zaatakowani przez crackera, który chwilę później wysłał do nas mail z żądaniami.

Obraz

Witam. Jak zapewne Panstwo zauwazyliscie strona komorkomania.pl jest niedostepna od godziny 14:28 . Bedzie niedostepna do 17:28.Jesli nie wplaca Panstwo kwoty 5 bitcoin na adres : 1LNnCpCBAzcQGGq4nbk4iLxLozatGXtgR3 strona bedzie wylaczona codziennie przez 6h w godzinach najwiekszego ruchu. Z kazdym dniem oplata zwieksza sie o 2 bitcoiny.

W celu zakupu bitcoinow zalecam odwiedzic polskie gieldy btc/pln : bitmarket.pl oraz bitcurex.pl.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Pierwsza myśl - jakiś szczeniak bawi się w cyberprzestępcę. Szybko jednak okazało się, że był to zmasowany atak DDoS przeprowadzony z terenów Rosji, za którym musi stać ktoś, kto ma pojęcie o tym co robi i - najpewniej - nie jest to jego pierwszy raz. Był to atak rzędu 10Gb/ps. Dla porównania, na naszych stronach w tym momencie wykorzystanie łącza zamyka się w 50Mb/ps. Obciążenie było więc ok. 200 razy większe.

Człowiek podpisujący się jako Tomek Lewandowski 85 zażądał od nas 5 bitcoinów, czyli ok 7500 zł. Teraz czeka na naszą odpowiedź. Oto ona:

Art. 268. § 1 kodeksu karnego:

zachowanie sprawcy polega na udaremnianiu (uniemożliwianiu zapoznania się) lub znacznym utrudnianiu osobie uprawnionej zapoznanie się z istotnym zapisem informacji.

Art. 268a. § 1 kodeksu karnego:

zachowanie sprawcy polega na utrudnianiu dostępu do danych informatycznychalbow istotnym stopniu zakłócaniu lub uniemożliwianiu automatycznego przetwarzania, gromadzenia lub przekazywania takich danych (np. zamówień online).

Art. 269. § 1 kodeksu karnego:

zachowanie sprawcy polega na zakłócaniu lub uniemożliwianiu automatycznego przetwarzania, gromadzenia lub przekazywania danych informatycznych o szczególnym znaczeniu dla obronności kraju, bezpieczeństwa w komunikacji, funkcjonowania administracji rządowej, innego organu państwowego lub instytucji państwowej albo samorządu terytorialnego.

Art. 269a kodeksu karnego:

zachowanie sprawcy polega na transmisji danych informatycznych w taki sposób, że w istotnym stopniu zakłóca ona pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej.

Art. 191 kodeksu karnego:

zachowanie sprawcy polega zmuszaniu innej osoby do określonego zachowania

Pozbawienie wolności do lat 3

Drogi Tomku (czy jakkolwiek cię nazywają) nie mamy zamiaru ulegać szantażowi. Przeciwnie. Sprawa została już zgłoszona do prokuratury. Być może teraz czujesz się bezkarny. Tym większe będzie twoje zdziwienie za jakiś czas.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)