Komórkomania.TV: Jak prezentuje się Nexus 7? [wideo]

Komórkomania.TV: Jak prezentuje się Nexus 7? [wideo]16.08.2012 09:30
Nexus 7
Nexus 7
Mateusz Żołyniak

Jak zapewne wiecie, Michał od jakiegoś czasu testuje Google Nexus 7. Mogliście już przeczytać pierwsze wrażenia z testów, a teraz czas na wideoprezentację pierwszego tabletu giganta z Mountain View.

Jak zapewne wiecie, Michał od jakiegoś czasu testuje Google Nexus 7. Mogliście już przeczytać pierwsze wrażenia z testów, a teraz czas na wideoprezentację pierwszego tabletu giganta z Mountain View.

[solr id="komorkomania-pl-118519" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5863,acer-iconia-tab-a110-z-jelly-bean-tani-jak-nexus-7" _mphoto="acer-iconia-tab-a210-jel-1bf4887.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2517[/block]

Poniżej nagranie, w którym Michał opowiada o wyglądzie i wykonaniu nowego urządzenia z logo Google'a, jego kluczowych aspektach, jak układ Tegra 3, dostosowany do tabletów Android 4.1 Jelly Bean czy tajemniczym Project Butter.

Google Nexus 7 - pierwsze wrażenia - Komorkomania.pl

Moim zdaniem urządzenie prezentuje się bardzo dobrze. Nexus 7 jest szybki, interfejs działa płynniej niż w Transformerze Prime, a wszystkie aplikacje zostały dopasowane do większego wyświetlacza. Sprzęt ma niską cenę, ale jest świetnie wykonany, a 7-cali to dla mnie idealny rozmiar tabletu z Androidem. Gdyby sprzęt nie kosztował 199 dol., miałbym o nim zupełnie inne zdanie. Dlaczego?

Po pierwsze kompaktowe wymiary (Nexus 7 jest jak przerośnięty smartfon) gwarantują ultramobilność i aż prosi się o możliwość korzystania z łączności komórkowej. Niestety, w modelu nie ma nawet takiej opcji. Producent nie przewiduje też droższej wersji wyposażonej w modem 3G, a szkoda. Inna wada, która rzuciła mi się w oczy, związana jest z ekranem. O ile jego jakość jest bardzo dobra (kolory, ostrość), o tyle nie ma zbyt dobrych kątów widoczności, a powłoka strasznie odbija światło, co wpływa na komfort korzystania z urządzenia na zewnątrz.

[solr id="komorkomania-pl-116482" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/6163,popis-designerski-googlea-czyli-jak-rozpakowac-pudelko-nexusa-7-wideo" _mphoto="ecaycsp-114642-116482-20-4e59068.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2518[/block]

Boli mnie również niewielka wbudowana pamięć bez możliwości rozszerzenia, która mocno ogranicza multimedialne funkcje tabletu. W Stanach można śmiało korzystać z opcji streamingu w Google Muzyka, ale w Polsce usługa ta standardowo nie jest dostępna. To samo tyczy się filmików i zdjęć, które najlepiej przechowywać na dyskach sieciowych, jak Dropbox czy Google Drive, aby nie zajmowały miejsca na aplikacje. Nie będę się nawet rozwodził nad pamięcią na gry, z którymi sprzęt radzi sobie bez najmniejszych problemów. 8 GB, a nawet 16 GB to naprawdę niewiele - ostatnio opublikowany w Google Play Batman ma prawie 2 GB...

Poza parom ciekawymi rozwiązaniami (m.in. nowy panel powiadomień czy Google Now) od strony programowej Nexus 7 również nie oferuje za wiele. Dla jednych to wielka zaleta, ale dla mnie - osoby przyzwyczajonej do udogodnień w Transformerach czy Iconia Tabach Acera - to jednak wada. Ale jak wspomniałem wcześniej, w tej cenie nie można znaleźć lepszego tabletu! Myślę, że gdyby sprzęt pojawił się oficjalnie w Polsce nawet bez wsparcia dla pełnego sklepu Google Play, odniósłby wielki sukces.

[solr id="komorkomania-pl-118363" excerpt="0" image="0" _url="http://komorkomania.pl/5890,czeka-nas-rewolucja-na-rynku-tabletow-2" _mphoto="img-20120810-164141-1183-dfd9278.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2519[/block]

Komentarze pod wpisem są do Waszej dyspozycji, a więcej o pierwszym tablecie Google'a dowiecie się z pełnego testu Michała, który pojawi się już wkrótce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)