Fujitsu przedstawił telefon z dwoma dotykowymi ekranami

Fujitsu przedstawił telefon z dwoma dotykowymi ekranami

Telefon Fujitsu z dwoma ekranami [fot. engadget]
Telefon Fujitsu z dwoma ekranami [fot. engadget]
Karolina Adamus
05.10.2010 12:10, aktualizacja: 05.10.2010 14:10

Dziś w Japonii rozpoczęły się targi CEATEC 2010, na których nie zabrakło również producentów telefonów komórkowych. Firma Fujitsu już od wczoraj prezentuje urządzenie nowej technologii, korzystające z dwóch dotykowych ekranów. Opracowaniem interfejsu obsługującego dwa wyświetlacze naraz zajęła się firma TAT, która wspominała o pracy nad projektem już w lutym tego roku.

Przedstawiony na targach CEATEC telefon z dwoma dotykowymi ekranami to właściwie już nie koncepcja, a prototyp urządzenia prawie gotowego do produkcji. Jak twierdzi Engadet, który znalazł się na miejscu i miał okazję przyjrzeć się wynalazkowi, komórka ma szansę wejść na rynek w Japonii już w przyszłym roku.

Telefon - jak widać na zdjęciach i filmie - został wyposażony w dwa dotykowe ekrany, na których równocześnie wyświetlany jest ciągły interfejs. Oznacza to, że lista kontaktów została rozciągnięta na oba ekrany. Jeśli jednak będziemy chcieli utworzyć grupę, wystarczy złapać dane kontakty na jednym wyświetlaczu i "przerzucić" na drugi.

Oba ekrany oferują rozdzielczość 960 x 480 pikseli i obsługują specjalny interfejs opracowany przez firmę TAT. Sam telefon może być składany, jak popularna w Japonii klapka. Ekrany mogą być również ustawione wobec siebie w trybie poziomym.

Spójrzcie na film wykonany przez Engadget, aby zrozumieć dokładnie zasadę działania interfejsu:

Źródło: Engagdet

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)