Koncepcyjny lock screen iOS‑a Press & Slide

Koncepcyjny lock screen iOS-a Press & Slide
Krystian Bezdzietny

21.03.2012 12:00, aktual.: 21.03.2012 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Całkiem niedawno Apple wyposażył lock screen iOS-a w przycisk umożliwiający szybkie uruchamianie aplikacji Aparat. Co poniektórzy stwierdzili, że zamysł fajny, ale wykonanie kiepskie. Przykładem takiego użytkownika jest Brye Kobayashi. Jako że design suwaka odblokowującego iOS ze skrótem do Aparatu średnio mu się podoba, postanowił zaprojektować go po swojemu.

Projekt Brye'a nazywa się Press & Slide i z historią jego powstania można zapoznać się niżej:

Obraz

Jeżeli ktoś nie do końca zrozumiał sposób działania lock screena Kobayashiego, to już wyjaśniam. Brye stwierdził, że zamiast suwaka można by zrobić jedno pole z dwoma przyciskami po obu stronach, prowadzącymi odpowiednio do odblokowania urządzenia i aplikacji Aparat. Jednak ich działanie wyglądałoby tak, że po wciśnięciu jednego z wybranych przycisków, pojawiłby się suwak, i dopiero wtedy należałoby przesunąć przycisk w celu wykonania konkretnej czynności. Jest to praktyczne rozwiązanie i przede wszystkim ładniejsze od obecnego.

Niestety, jest to tylko koncepcja, która - moim zdaniem - jest naprawdę bardzo fajna i wygodna, zwłaszcza jeśli ktoś faktycznie potrzebuje szybkiego dostępu do Aparatu. A Wy, co sądzicie o Press & Slide?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)