Koncept Nokia Morph odrodzi się jako zegarek?

Nokia Morph
Nokia Morph
Mateusz Żołyniak

23.12.2013 10:00, aktual.: 23.12.2013 11:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieobecność w segmencie smartfonów i tabletów nie przeszkodzi Nokii w tworzeniu nowych urządzeń. Finowie już pracują nad własną wizją inteligentnego zegarka.

W wyniku sprzedaży działu mobilnego Nokii (Devices and Services) gigantowi z Redmond Finowie nie będą mogli wrócić do produkcji telefonów przed 2016 rokiem. Niedawno pisałem, że z tego powodu firma zrezygnowała z tworzenia modeli opartych na zmodyfikowanym Androidzie. Zamiast nich Nokia ma się skupić na nowych typach sprzętu mobilnego.

Z najnowszych plotek wynika, że mogą to być bardzo interesujące produkty. Finowie mają się zająć opracowywaniem inteligentnych zegarków. Będą one nawiązywać do legendarnego już konceptu Nokia Morph, który został pokazany na początku 2008 roku.

Nokia Morph Concept (long)

W marcu tego roku Nokia złożyła wniosek patentowy o przyznanie praw do rozwiązania, a nad rozwojem samego projektu mają czuwać Axel Meyer (szef działu Emerging Devices) i Peter Skillman (szef projektów związanych z UI). Na razie nie wiadomo, w jak dużym stopniu inteligentny zegarek Finów będzie nawiązywał do Nokia Morph. Raczej nie ma co liczyć na możliwość szybkiej zamiany w tablet czy smartfona (rozłożenie giętkiego ekranu) czy obecność sensorów pozwalających na rozpoznawanie zapachów.

Mówi się, że inteligentny zegarek będzie można zamykać w różnych dodatkowych obudowach, które będą modyfikować dostępny wachlarz funkcji. Plotkuje się również o wykorzystaniu technologii podobnych do tych z Nokia Kinetic Device, któremu mieliśmy okazję przyjrzeć się na Nokia World 2011. Pozwoliłby to na obsługę interfejsu poprzez zginanie/ściskanie urządzenia.

Nokia Kinetic Device - prototyp elastycznego telefonu

Na razie podchodzę do tych rewelacji sceptycznie. Inteligentny zegarek Finów ma trafić na rynek w drugiej połowie 2014 roku, a do tego czasu może się jeszcze dużo zmienić. Niemniej jednak wizja sprzętu podobnego do Nokia Morph jest niezwykle interesująca. Cieszę się więc, że jest szansa na to, że pojawi się on na rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)