Koniec prac na innowacyjnym tabletem Microsoft Courier

Koniec prac na innowacyjnym tabletem Microsoft Courier
Krzysztof Basel

30.04.2010 16:38, aktual.: 30.04.2010 18:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasz ulubiony blog Gizmodo podaje, że Microsoft przerwał prace nad innowacyjnym tabletem Courier. Urządzenie przez wielu było postrzegane, jako rewolucyjny przyszłościowy konkurent iPada.

Nasz ulubiony blog Gizmodo podaje, że Microsoft przerwał prace nad innowacyjnym tabletem Courier. Urządzenie przez wielu było postrzegane, jako rewolucyjny przyszłościowy konkurent iPada.

Dziennikarze Gizmodo otrzymali informacje o wstrzymaniu działań nad Courierem z dwóch niezależnych źródeł. Sprawę potwierdził też Frank Shaw Wiceszef działu prasowego firmy Microsoft:

W danym momencie szukamy nowych pomysłów, możliwości badań, testujemy. Rozwój nowych, naturalnych form wyglądu interfejsów użytkownika poprawiających wydajność i kreatywność leży w genach naszej firmy. Projekt Courier jest przykładem tego typu działań. Idea Couriera będzie wykorzystywana w przyszłych projektach, ale nie mamy planów budowy takiego urządzenia w tym czasie.

Microsoft Courier miał być już prawie gotowy. Tablet, który był przedstawiany tylko na wizualizacjach, mógł być jednym z najbardziej innowacyjnych produktów firmy Microsoft. Jego projekt był bardziej zbliżony do wyglądu prawdziwej książki, a użytkownik miał go obsługiwać wykorzystując gesty multi-touch oraz rysik.

Microsoft "Courier" secret tablet

Po premierze iPada na rynku wysypią się kolejne tablety wielu firm, np. HP czy Dell. Być może Microsoft nie zdążył po prostu z przygotowaniem urządzenia na czas. Z drugiej strony przyszłość rynku tabletów cały czas jest niepewna, a projekt Couriera jest mocno innowacyjny. Wprowadzenia tego typu urządzenia mogłoby stanowić zbyt duże ryzyko dla szefów Microsoftu. Szkoda, idea tabletu-dziennika bardzo nam się podobał.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)