Koniec robienia klientów w bambuko. Przyszłe smartfony Samsunga mają mieć mniej aparatów

Koniec robienia klientów w bambuko. Przyszłe smartfony Samsunga mają mieć mniej aparatów21.07.2022 17:36
Samsung Galaxy A52
Samsung Galaxy A52
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Tak - zmniejszenie liczby aparatów to bardzo dobra wiadomość. Nie liczy się bowiem ilość, ale jakość.

Wiele smartfonów ze średniej półki - nie tylko Samsunga - ma poczwórne aparaty. Rynkowym standardem jest stosowanie dodatkowego obiektywu ultraszerokokątnego, obiektywu makro oraz sensora głębi.

Takie zagrywki to czysty marketing, bo z użytkowego punktu widzenia nie mają sensu. O ile obiektywy makro - choć przeważnie kiepskiej jakości - w określonych scenariuszach mogą się przydać, o tyle 2- czy 5-megapikselowa kamerka do detekcji głębi jest zazwyczaj absolutnie zbędna.

W większości smartfonów działanie trybu portretowego mógłby wspomagać aparat z obiektywem ultraszerokokątnym. Wszystko uzależnione jest od tego, czy użyty czip obsłuży jednocześnie dwa sensory o konkretnej rozdzielczości, ale nowe snapdragony, mediateki czy exynosy spokojnie sobie z tym radzą.

Galaxy A53 ma więcej aparatów niż Galaxy S22
Źródło zdjęć: © Samsung
Galaxy A53 ma więcej aparatów niż Galaxy S22

Nie bez przyczyny dodatkowe detektory głębi stosuje w smartfonach z niższej i średniej półki, ale już niekoniecznie we flagowcach. Tak jakby producenci zakładali, że klient wydający mniej pieniędzy jest jednocześnie mniej świadomy. Że można go robić w bambuko, pakując do telefonu aparaty, które do niczego nie służą.

Samsung Galaxy A54, A34 i A24: mniej aparatów, ale lepszej jakości

Jak dowiedział się koreański serwis The Elec, w przyszłorocznej serii Galaxy A Samsung ma zredukować liczbę z czterech do trzech.

W modelach Galaxy A54, A34 i A24 - oprócz aparatu głównego - firma ma zastosować jedynie obiektyw ultraszerokokątny oraz soczewkę makro. Osobny aparat do wykrywania głębi ma trafić do kosza.

Oczekuje się, że Samsung w ten sposób tnie koszty produkcji, by zaoszczędzone środki przeznaczyć na poprawę jakości pozostałych aparatów. Dzięki temu seria Galaxy A ma się stać jeszcze bardziej konkurencyjna dla rosnącej konkurencji z Chin.

Linia Galaxy Ax4 najpewniej ujrzy światło dzienne na początku 2022 roku.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)