Koniec z globalnymi wersjami beta MIUI. To świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów Xiaomi

Koniec z globalnymi wersjami beta MIUI. To świetna wiadomość dla użytkowników smartfonów Xiaomi

Użytkownicy smartfonów Xiaomi na rynku globalnym nie będą już dostawać wydań MIUI Beta
Użytkownicy smartfonów Xiaomi na rynku globalnym nie będą już dostawać wydań MIUI Beta
Mateusz Żołyniak
17.06.2019 14:14, aktualizacja: 17.06.2019 16:14

Firma Xiaomi poinformowała o zakończeniu wydawania globalnej wersji beta oprogramowania MIUI na wszystkie swoje smartfony. Decyzja nie spodobała się wszystkim użytkownikom, ale to naprawdę dobra wiadomość.

Chińska firma znana jest z prężnego rozwijania oprogramowania MIUI, co umożliwia duże zaangażowanie ze strony społeczności (Mi Community). Ważną częścią prac było wydawanie globalnych wersji beta autorskiego softu, co umożliwiało szerokiemu gronu użytkowników testowanie nowych rozwiązań zanim trafią do finalnej wersji MIUI.

Koniec z globalnymi wersjami beta MIUI

Firma rozwijała więc równolegle MIUI Stable (stabilna wersja, która trafia jako finalna aktualizacja danego wydania) i MIUI Beta. Kolejne wydania tego drugiego pojawiały się częściej, a dodatkowo trafiały nawet na bardzo stare modele, więc rozwiązanie cieszyło się sporą popularnością.

Firma Xiaomi podjęła jednak decyzję o zakończeniu projektu globalnego MIUI Beta. Nastąpi to z dniem 1 lipca 2019 roku. Wtedy też wydanie beta przestanie być udostępniane dla całej masy urządzeń, co potwierdzili już twórcy MIUI na swoim forum.

Informacje te nie przypadły do gusty wielu użytkownikom smartfonów Xiaomi, którzy przez długi czas cieszyli się szybszym dostępem do nowych funkcji i opcji w MIUI. Teraz dotyczyć będzie to zapewne tylko testerów, którzy mieszkają w Chinach - program testów beta MIUI na macierzystym rynku póki co przebiegać ma bez zmian.

Brak globalnego MIUI Beta to zaleta

Twórcy MIUI w komunikacie wyjaśniającym podjętą decyzję wskazali, że spora grupa użytkowników nie wykorzystuje wersji beta oprogramowanie we właściwy sposób. Wiele osób na co dzień korzysta z testowej wersji softu, która nie jest pozbawiona wad.

W efekcie może więc wpływać to na niekorzystny odbiór smartfonów Xiaomi (szerokie komentowanie błędów zamiast ich raportowania) czy ich porównania z innymi produktami. Zespół MIUI chce od teraz skupić się na dopracowywaniu stabilnych wydań MIUI.

Jest to świetną wiadomością dla wszystkich. Zwolnienie sił przerobowych, które odpowiadały za globalne MIUI Beta, powinno:

  • w wyraźnym stopniu usprawnić prace nad stabilną wersją softu i kontrolą jej jakości;
  • przyspieszyć wydanie aktualizacji ze względu brak konieczności dublowania testów beta przed wprowadzaniem zmian globalnie.

Dzięki temu wszyscy użytkownicy, a nie jedynie grupa największych entuzjastów, będą mogli liczyć na nowocześniejsze, a przy tym bardziej dopracowane MIUI.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)