Koniec z MyPhone Microsoftu, niech żyje Windows Phone Live!

microsoft-myphone
microsoft-myphone
Krzysztof Laber

15.07.2010 12:54, aktual.: 15.07.2010 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znacie usługę Microsoftu MyPhone? Jeśli nie, to już nieco za późno by wgryzać się w jej opcje. Microsoft bowiem, w związku z nadchodzącą premierą swojego nowego mobilnego systemu operacyjnego, postanowił uśmiercić MyPhone. Nie ma jednak powodu do trwogi, w jej miejsce pojawi się bardziej rozbudowany zamiennik o nazwie Windows Phone Live.

MyPhone była darmową usługą przeznaczoną dla komórek z Windows Mobile na pokładzie. Dawała ona miejsce na serwerach giganta z Redmond, na którym można było przechowywać najważniejsze dane i ustawienia swojego telefonu. Całość odbywała się Over The Air, i po początkowych problemach z działaniem, funkcjonowała bardzo dobrze.

Microsoft postanowił rozszerzyć funkcjonalność MyPhone, i jak pisałem powyżej, zmienić jej nazwę. Windows Phone Live poza miejscem na backup danych zostanie zintegrowana z wirtualnym dyskiem Microsoftu SkyDrive, oferującym 25GB przestrzeni. Jednocześnie telefon będzie synchronizował z serwerami dane kalendarza, notatki OneNote, kontakty, zdjęcia i inne informacje jakie będą gromadzone w telefonie. Dodatkowo zostanie uruchomiony serwis pozwalający zlokalizować zgubiony, czy skradziony telefon pod nazwą Find My Phone.

Miejsce na dysku sieciowym pozwoli w prosty sposób archiwizować i przeglądać zdjęcia oraz inne multimedia... Zaraz, zaraz czy czegoś Wam to nie przypomina. Niemal identyczną usługę nazwaną Kin Studio opisywaliśmy już wcześniej w związku z premierą telefonów Microsoftu Kin One i Kin Two. Co prawda obie komórki są już wycofywane ze sprzedaży, ale ja w dalszym ciągu upieram się, że tak ścisłe powiązanie telefonu z "chmurą" było dobrym pomysłem.

Przedstawiciele Microsoftu sami oficjalnie przyznali, że Windows Phone Live będzie bazował na doświadczeniach zdobytych w pracach nad projektem Kin. Jednak czy nie za wcześnie na radość? W świetle ostatnich informacji, że Windows Marketplace zostanie uruchomiony w pierwszej kolejności w 17 krajach z wyłączeniem Polski, może się okazać, że usługa Windows Phone Live zagości nad Wisłą z pewnym "drobnym" poślizgiem.

Źródło: WMPoweruser

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)