Koniec z opłatami roamingowymi między Hiszpanią i Portugalią?

Koniec z opłatami roamingowymi między Hiszpanią i Portugalią?09.11.2010 09:15
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Fr Antunes
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Fr Antunes
Paweł Żmuda

W internetowym wydaniu "New York Times" poinformowano, że mieszkańców Hiszpanii i Portugalii czeka roamingowa rewolucja. Obydwa państwa z Półwyspu Iberyjskiego chcą wyznaczać nowe standardy dla całej Unii Europejskiej - wszystko wskazuje na to, że pomiędzy krajami przestaną obowiązywać dodatkowe opłaty roamingowe.

Wstępne ustalenia między państwami zostały już poczynione. Zniesienie opłat będzie również tematem szczytu, w którym wezmą udział premierzy obu państw -  Zapatero i Socrates.

Według premiera Portugalii zniesienie opłat przyniesie "znaczne korzyści", zarówno dla biznesmenów, jak i turystów podróżującym po półwyspie. Prawdopodobnie umowa zostanie zaaprobowana przez Komisję Europejską, której celem jest zmniejszanie różnic roamingowych.

Jedynymi poszkodowanymi mogą być jedynie firmy, takie jak Orange i Vodafone, które są największymi sieciami w Hiszpanii i Portugalii. Simon Gordon, rzecznik Vodafone, odmówił komentarza w sprawie "do czasu przygotowania wniosków i publicznych konsultacji". Miejmy nadzieję, że rozmowy na szczycie zakończą się pomyślnie. Może wzorem Zachodu Polska też spróbuje podobnej umowy?

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)