Kontroler OnLive już niedługo dla Nexusa 7?

Kontroler OnLive już niedługo dla Nexusa 7?

Nexus 7 | fot. theverge.com
Nexus 7 | fot. theverge.com
Tomasz Nowak
18.07.2012 13:00, aktualizacja: 18.07.2012 15:00

Użytkownicy tabletu Google'a nie mogą narzekać na jego wydajność. Dzięki Tegrze 3 bez problemu uruchomią na nim najnowsze tytuły z Google Play. Gdy jednak do gry włączy się OnLive, tablet może stać się konsolą z prawdziwego zdarzenia.

OnLive to firma oferująca usługi gamingowe w chmurze. Sprzedaje też kontrolery przeznaczone dla urządzeń z Androidem, takich jak np. Asus Transformer Prime. Chyba nie muszę mówić, co powstanie z połączenia kontrolera, tabletu i gier w chmurze. Przenośna konsola, która przy odpowiednio szybkim łączu pozwoli grać w znane tytuły w każdym miejscu.

Niestety, OnLive nie wspiera jeszcze Androida Jelly Bean ani Nexusa 7. Firma zapowiedziała jednak, że zmieni się to w najbliższym czasie. Określenie "coming soon" jest ogólne i nie wiadomo, jak interpretuje je producent. Mam nadzieję, że nastanie to szybko i jestem pewien, że użytkowników Nexusa ucieszy pojawienie się kontrolera (przynajmniej tych, których interesują gry).

Na temat grania na urządzeniach mobilnych można mówić wiele. Pomimo że najnowsze tablety z Tegrą 3 są w stanie wyświetlić zaawansowaną grafikę, to nadal mają jeden minus. Ekran dotykowy, który nie jest najwygodniejszym kontrolerem. Dlatego cieszą mnie wszystkie informacje dotyczące dodatkowych kontrolerów, takich jak ten oferowany przez OnLive.

Kontroler z pewnością będzie ciekawym dodatkiem do taniego tabletu Google'a. W moim przekonaniu tablet nie służy do gier, jednak możliwość pogrania w tytuły oferowane przez OnLive będzie kusząca. Szczególnie że nie są to mobilne gry, ale tytuły z prawdziwego zdarzenia, znane z PC czy konsol.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)