Kontroluj komputer smartfonem z Windows Phone

Kontroluj komputer smartfonem z Windows Phone

Polecenia głosowe w Windows Phone | fot. youtube.com
Polecenia głosowe w Windows Phone | fot. youtube.com
Michał Brzeziński
02.12.2011 14:22, aktualizacja: 02.12.2011 15:22

Niezależnie od opinii o Apple'u jedno trzeba mu przyznać: umie propagować swoje pomysły. Funkcje głosowe w telefonie cieszą się niebywałą popularnością, a to dopiero początek.

Siri nie oferuje typowej obsługi za pomocą głosu: nie trzeba wydawać krótkich, sztucznych poleceń, asystentka zrozumie (a przynajmniej powinna) także proste zdania. Ale wpływ najpopularniejszej funkcji w nowym iPhonie na wszystkie usługi dotyczące rozpoznawania mowy też będzie bardzo duży.

KeyboardP, twórca aplikacji na Windows Phone, twierdzi, że zaczął prace nad swoim pomysłem jeszcze długo przed zaprezentowaniem Siri. Czy udałoby mu się wybić, gdyby nie rosnąca popularność usług głosowych? Nie wiadomo i nie ma co gdybać - tak czy siak wykonanie zadziwia.

Na czym polega pomysł? Użytkownik obsługuje komputer, mówiąc do telefonu. Deweloper użył systemu Microsoftu, ponieważ nie ma obecnie innego telefonu. Powiedział, że z chęcią stworzy odpowiednik na Androida, jeśli będzie miał dostęp do urządzenia z zielonym robotem.

Mówiąc do telefonu, można sterować odtwarzaczem muzycznym, a także wyszukiwać klipy w Internecie. Na razie funkcja nie powala, ale szersze pole działania to wyłącznie kwestia czasu. Wady? Telefon i komputer muszą być podłączone do tej samej sieci, ale deweloperzy radzili sobie z gorszymi problemami.

Aplikację (oraz dewelopera) w akcji możecie zobaczyć poniżej:

Controlling Music With Voice (TellDJ)

Jak widać, obsługa jest banalnie prosta, a polecenia wykonywane są bezbłędnie.

Niestety, na razie nie ma możliwości wypróbowania programu, ponieważ autor chce go dopracować przed umieszczeniem w sklepie Microsoftu. Oficjalnej wersji możemy się spodziewać już wkrótce, a chwilę potem, miejmy nadzieję, deweloper skupi się na przeniesieniu swojego projektu na inne platformy, m.in. Androida.

Jeśli obecne tempo rozwoju się utrzyma, już wkrótce iPhone 4S straci przewagę w postaci Siri. Microsoft pracuje nad projektem TellMe, a Samsung zamierza wprowadzić interakcję głosową w kolejnych wersjach bady. System Google'a posiłkuje się aplikacjami z Marketu oraz ewentualnym portem rozwiązania Apple'a.

Konkurencja nie próżnuje, ale czy zobaczymy coś o wiele lepszego od Siri?

Źródło: TheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)