Koreańczycy ubiją Samsunga Z. To koniec Tizena w smartfonach?

Koreańczycy ubiją Samsunga Z. To koniec Tizena w smartfonach?

Zmodyfikowane zdjęcie Halloween concept, zombie hand rising out from the ground
Zmodyfikowane zdjęcie Halloween concept, zombie hand rising out from the ground
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
12.08.2014 13:12, aktualizacja: 12.08.2014 16:29

Wiele wskazuje, że nie będzie kolejnego przekładania premiery pierwszego smartfona z Tizenem. Nie oznacza jednak to, że sprzęt wreszcie trafi na rynek.

Południowokoreański gigant od dawna zapowiadał wprowadzenie na rynek smartfona, który oparty będzie na systemie Tizen. Jego premiera była wiele razy odkładana, ale gdy dwa miesiące temu oficjalnie zaprezentowano model Samsung Z, wydawało się, że oczekiwany sprzęt wreszcie trafi do sprzedaży. Nic jednak bardziej mylnego.

Samsung najpierw odłożył pokaz urządzenia, który miał odbyć się na spotkaniu dla zainteresowanych nową platformą deweloperów z Rosji, a potem przesunął datę jego debiutu. Teraz pojawiły się głosy sugerujące, że gigant nie ma już w planach wprowadzania modelu Z do sprzedaży. Koreańczycy nie wydali jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale anulowanie tego projektu jest bardzo prawdopodobne.

Zmiana podejścia do Tizena?

Brak Samsunga Z nie oznacza, że nie pojawią się inne smartfony z Tizenem. Nie będą to jednak tak dobrze wyposażone nowości. Mówi się, że gigant zmienił podejście do autorskiego systemu, który będzie teraz instalowany na tańszych telefonach. Na pierwszy rzut oka kłóci się to z wcześniejszymi zapowiedziami - Samsung miał wprowadzić mocne urządzenie z Tizenem, które zainteresuje użytkowników i sprawi, że deweloperzy w swoich planach wydawniczych wezmą pod uwagę nową platformę.

W przypadku - skierowanych do mniej wymagających użytkowników - tańszych smartfonów nie ma co liczyć na miliony pobrań ze sklepu z aplikacjami czy duże zyski z dystrybucji programów. Być może firma wie, że nie może liczyć na szybkie zasilenie swojej platformy tysiącami tytułów (Samsung Z nie wywołał wielkiego zainteresowania na rynku), więc świadomie przerzuca się na budżetowe rozwiązania.

Stworzenie tanich smartfonów, które będą konkurencją dla budżetowych Androidów może się opłacić. Dzięki mniejszym wymaganiom Tizena i lepszej optymalizacji, kliencie mogą dostać nieco okrojone z funkcji komórki, które będą nadrabiać braki szybkością działania i ceną. Dotyczy to szczególnie Chin i Indii, gdzie liczy się każdy dolar wydany na smartfona.

Nowe smartfony Samsung z Tizenem?
Nowe smartfony Samsung z Tizenem?© tizenexperts

Gigant rzekomo pracuje już nad dwoma nowymi smartfonami z Tizenem, które znane są pod kodowymi nazwami SM-Z130H and SM-130E. O urządzeniach tych na chwilę obecną nie wiadomo za wiele, ale być może zmieni się to po jesiennych konferencjach dotyczących Tizena.

Źródło: TizenExperts

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)