James Bond może wrócić na plan zdjęciowy z nową nokią. Powodu się pewnie domyślacie

James Bond może wrócić na plan zdjęciowy z nową nokią. Powodu się pewnie domyślacie

James Bond może wrócić na plan zdjęciowy z nową nokią. Powodu się pewnie domyślacie
Miron Nurski
27.01.2021 16:39, aktualizacja: 27.01.2021 17:39

Czas leci, nowego filmu z Bondem dalej nie ma, a Nokii 8.3 lat nie ubywa.

"Nie czas umierać" - najnowszy film opowiadający o przygodach agenta 007 - miał trafić do kin 3 kwietnia 2020, jednak pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany dystrybutora. Premiera została przesunięta najpierw na 12 listopada 2020, później na 2 kwietnia 2021, a ostatnio na 8 października 2021.

W najlepszym razie film trafi do kin 1,5 roku później niż pierwotnie planowano. Niezadowoleni są jednak nie tylko fani Jamesa Bonda, ale i włodarze marek, które wyłożyły miliony dolarów na lokowanie swoich produktów.

James Bond być może będzie musiał dograć kilka scen z nowymi smartfonami Nokii

Jednym z wielu lokowanych produktów miała być Nokia 8.3 5G, która ujrzała światło dzienne 20 marca 2020. Gdyby wszystko poszło zgodnie z planem, premiera filmu idealnie zbiegłaby się w czasie ze startem sprzedaży smartfonu, co z pewnością pozytywnie wpłynęłoby na jego popularność wśród klientów.

Nokia 8.3 miała się pojawić w nowym filmie o Jamesie Bondzie
Nokia 8.3 miała się pojawić w nowym filmie o Jamesie Bondzie

Smartfony są jednak gadżetami, które starzeją się szybko. Można założyć, że efekty reklamowania ponad 1,5-rocznego modelu (przy optymistycznym założeniu, że premiera nie zostanie przesunięta ponownie) byłyby mizerne. W przypadku agenta 007 product placement jest zresztą bronią obosieczną, bo otaczanie go najnowszymi, flagowymi produktami jest dla tej serii ikoniczne.

Brytyjski dziennik The Sun - powołując się na swojego informatora - twierdzi, że w związku z postarzeniem się lokowanym produktów "wybrane sceny będą musiały zostać starannie zredagowane i sprawdzone".

NO TIME TO DIE | Lashana Lynch features in Nokia phones’ campaign

Może to oznaczać ponowne nakręcenie niektórych scen, ale nie musi, bo w dzisiejszych czasach komputerowa podmiana wybranych produktów nie powinna stanowić wielkiego problemu. Już w 1993 roku lokowaną w filmie "Człowiek-demolka" restaurację Taco Bell na rynku europejskim podmieniono komputerowo na Pizzę Hut, ze względu na większą popularność tej marki w naszej części świata.

Na razie jednak brakuje kandydata do zmiany, bo Nokia 8.3 nie doczekała się jeszcze swojego następcy. Niewykluczone zresztą, że premiera kolejnej generacji także zostanie przesunięta z uwagi na Jamesa Bonda.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)