Krótko i na temat

Krótko i na temat
24.03.2014 19:57
Krótko i na temat
Maciej Kubiak
Maciej Kubiak

Sony chwali się appką dla podróżujących, LG przypomina o swoich mądrych zegarkach a Android 5.0 z nowym jądrem.

  • wykorzystanie procesora w stopniu bardziej efektywnym,
  • poprawę wydajności systemu plików,
  • poprawę kolejkowania procesów do wykonania,
  • zwiększenie wydajności plików systemowych.

[*] Apple zastanawia się nad wprowadzeniem iTunes dla Androida. Nie od dziś wiadomo, że gigant z Cupertino traci udziały zarówno w rynku urządzeń mobilnych, jak i aplikacji przeznaczonych na iGadżety. Konkurencja na polu androidowskim zdaje się być silna (Spotify, Google Play Music), jednak Apple rozważa wprowadzenie swojej flagowej funkcji na urządzenia z zielonym robocikiem. Czy podejmie słuszną decyzję oraz czy odniesie sukces - czas pokaże. Hipokryzja Apple nie jest obca - począwszy od wprowadzenia tańszej wersji Iphone, przez powiększenie ekranu poza magiczne 4 cale, teraz inwazja do ekosystemu Google. Albo nowa polityka firmy, albo chwytanie się brzytwy.

[*] Google testuje nową wersję KitKata (4.4.3). Na razie testy opierają się o jedyny słuszny sprzęt z Androidem, czyli Nexusa 5. Podczas gdy niektórzy producenci przysnęli z aktualizacją swoich topowych modeli do KitKat 4.4.2, gigant z Mountain View jest bliski uaktualnienia systemu na urządzeniach z serii Nexus do nowszej wersji. Informacja pochodzi z twittera jednego z developerów o pseudonimie LlabTooFeR. Ponoć głównym elementem patcha jest wyeliminowanie problemu z nadmiernym obciążeniem systemu przy korzystaniu z aplikacji aparatu/kamery.

[*] LG przypomina o swoim zegarku. Premiera LG G Watch zbliża się wielkimi krokami. Co nowego wniesie sprzęt LG do segmentu interaktywnej odzieży? Prawdopodobnie będzie pracował w środowisku Google, które specjalnie przygotowało nową platformę dla smartwatchy.

412078738369872806
Źródło zdjęć: © Twitter LG Electronics UK

[*] SONY zachęca do bukowania biletów lotniczych przy pomocy swoich smartwatchy.Za pomocą platformy Vueling, SONY Smartwatch 2 ma uprościć i skrócić czas bukowania biletów na środki komunikacji. Całość ma polegać na szybkich zakupach przy pomocy smartfona, przesłanie na zegarek kodu kreskowego, który jest hasłem do "sezamie otwórz się" na bramkach lotnisk. Ponadto producent chwali się już ponad 300 aplikacjami w Google Play na urządzenie Smartwatch2.

412078738370003878
Źródło zdjęć: © http://blogs.sonymobile.com/

[/olist]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)