Krzywe zwierciadło: "Nie lubię tego", "Cebulajk" i "Donoszę" - poznaj nadchodzące funkcje polskiego Facebooka

Krzywe zwierciadło: "Nie lubię tego", "Cebulajk" i "Donoszę"  - poznaj nadchodzące funkcje polskiego Facebooka
Miron Nurski

11.10.2015 13:15, aktual.: 11.10.2015 16:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook już nigdy nie będzie taki sam.

Kilka dni temu wspominaliśmy, że na wybranych rynkach Facebook testuje przyciski wyrażające miłość, rozbawienie, radość, smutek, zszokowanie i złość, które mają być alternatywą dla wysłużonego "Lubię to". Okazuje się, że nowe emotki nie pojawią się na całym świecie, gdyż aby sprostać wymaganiom Polaków, ekipa Marka Zuckerberga musiała przygotować dla nas osobny zestaw narzędzi.

"Nie lubię tego"

Nie lubię tego
Nie lubię tego

W celu dostosowania funkcjonalności Facebooka do potrzeb naszego rynku, gigant zdecydował się zastąpić "Lubię to" przyciskiem "Nie lubię tego". Tak, popularne lajki znikną całkowicie. Dlaczego Facebook zdecydował się na taki krok? Testy przeprowadzone na niewielkiej grupie użytkowników wykazały, że Polacy mający możliwość wygodnego hejtowania zdjęć sąsiadów z wakacji czy chwalenia się awansem, spędzają na Facebooku średnio o 480% więcej czasu.

"Cebulajk"

Cebulajk
Cebulajk© Shutterstock

Pojawienie się na Facebooku przycisku "Nie lubię tego" nie oznacza oczywiście, że od teraz wyrażać będziemy mogli wyłącznie emocje negatywne. Kumpel perfekcyjnie dobrał skarpetki do sandałów albo rozstawił na plaży wyjątkowo duży parawan? Nagródź do Cebulajkiem!

"Donoszę"

Donoszę
Donoszę© Shutterstock

Nowa funkcja powstała w ścisłej współpracy z Urzędem Skarbowym. Pracujący w małej firmie sąsiad kupił podejrzanie dobry samochód? Jeden klik i fiskus mu się przyjrzy. Warto odnotować, że wszystkie "Donosy" będą mogły być nagradzane przez innych użytkowników "Cebulajkami".

"Dobrze mu tak"

Dobrze mu tak
Dobrze mu tak© Shutterstock

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że każdego dnia Facebook otrzymywał od polskich użytkowników kilkadziesiąt tysięcy próśb o dodanie do serwisu przycisku pozwalającego wyrazić radość z cudzego nieszczęścia. Gigant wychodzi na przeciw naszym oczekiwaniom. Sąsiad spędził wakacje na Malcie i poparzyła go meduza? "36 osób twierdzi, że dobrze mu tak".

Dokładna data wprowadzenia nowych przycisków nie jest znana, ale na pewno nastąpi to jeszcze przed końcem roku. Facebook liczy bowiem na ogromny wzrost popularności nowych funkcji w Boże Narodzenie.

Wszystkie wydarzenia zostały zmyślone, lecz zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)