Krzywe zwierciadło: chińscy inżynierowie wynaleźli baterie, które rozładowują się 10 razy szybciej niż dotychczasowi rekordziści

Krzywe zwierciadło: chińscy inżynierowie wynaleźli baterie, które rozładowują się 10 razy szybciej niż dotychczasowi rekordziści

Słaba bateria
Słaba bateria
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
15.11.2015 15:14, aktualizacja: 15.11.2015 16:57

Nadchodzi akumulatorowa rewolucja.

Zespół inżynierów z Uniwersytetu Politechnicznego w Pekinie opracował nowy tryb baterii, które rozładowują się nawet 10 razy szybciej niż najsłabsze akumulatory na rynku. Ich zdaniem mówimy o absolutnym przełomie, który zmieni zasady gry.

Dr Ogni-Waa Lee Pna :

Dotychczas producenci chcący zaoferować konsumentom krótki czas pracy na jednym ładowaniu musieli stosować akumulatory o niewielkiej pojemności. Dzięki naszej technologii możliwa będzie produkcja grubych i ciężkich smartfonów, które na baterii działają równie krótko, co ultrasmukłe konstrukcje wiodących marek.

Podczas Battery Symposium w Japonii zaprezentowano prototypową baterię o pojemności 17 150 mAh, która waży 300 gramów i mierzy 2,5 cm grubości, a jej wydajność jest porównywalna z akumulatorem zasilającym iPhone'a 6s.

Krótki czas pracy na jednym ładowaniu to niejedyna zaleta wspomnianej baterii. Naukowcy wzbogacili ją także o technologię wolnego ładowania SlowCharge, dzięki której naładowanie akumulatora od 0 do 50% ma zając 3 dni.

Kiedy nowy typ akumulatorów trafi na rynek? To niestety może chwilę potrwać. Chińczycy szukają już partnerów, ale do rozsyłania ofert używają urządzeń zasilanych przez baterie, które sami wynaleźli.

Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały wyssane z palca, choć zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)