Kto korzysta z mikrotransakcji w grach mobilnych? Wieloryby!

Kto korzysta z mikrotransakcji w grach mobilnych? Wieloryby!27.02.2014 19:39
Kto korzysta z mikrotransakcji w grach mobilnych? Wieloryby!
Zbigniew Kowal

Model freemium to najbardziej popularny sposób na monetyzację gier i aplikacji na świecie. Darmowe tytuły z możliwością dokupienia czegoś podczas zabawy zajmują także wysokie miejsca we wszystkich mobilnych rankingach. Czy rzeczywiście tak bardzo lubimy mikrotransakcje? Raport Swrve zawiera zaskakujące wnioski.

Ekipa Swrve pomaga deweloperom w zarabianiu na aplikacjach. Firma monitoruje zachowania milionów graczy na całym świecie. Zebrane ostatnio dane okazały się na tyle ciekawe, że postanowiono podzielić się nimi z mediami.

Z najnowszego raportu analityków Swrve wynika, że ponad połowę przychodu z mikrotransakcji generuje bardzo skromna grupa graczy. Z wielu milionów docelowych użytkowników tylko 0,15% graczy zdecydowało się na zakup podczas grania.

Oznacza to, że większość nie wydaje pieniędzy podczas grania w darmowe gry. Przyzwyczailiśmy się do tego, że deweloper zarobi na kimś innym, a my możemy za darmo korzystać z aplikacji oraz kolejnych aktualizacji.

412078117327602598

49% osób, które decydują się na zakup wewnątrz gry, robi to tylko raz. Zaledwie 13% ze wspomnianego 0,15% ogółu korzysta z mikrotransakcji kilka razy w miesiącu. Zwykle zakupy są robione dzień po pobraniu gry ze sklepu. Na kolejne użytkownicy decydują się po godzinie i 40 minutach od pierwszej transakcji.

Średnia wartość mikrotransakcji to około 6 dolarów amerykańskich. Blisko 67% osób wydaje 1-5 dolarów. Przedmioty, których wartość wynosi ponad 50 dolarów, interesują niecały 1% wszystkich kupujących.

W marketingu mobilnym osoby, które płacą dużo i często, nazywa się “wielorybami”. To właśnie do nich kierowane są spersonalizowane kampanie reklamowe, które mają zainteresować je nowym tytułem. Ciekawi mnie, do której grupy zaliczacie się Wy, drodzy Czytelnicy. Należycie do skromnej grupy wielorybów czy staracie się grać bez wydawania dodatkowych pieniędzy?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)