Kto szybszy: WP7 czy reszta? Microsoft podsumowuje nietypowy konkurs [wideo]

Microsoft raczej nie zbiedniał.. (fot. The Verge)
Microsoft raczej nie zbiedniał.. (fot. The Verge)
Kamil Homziak

15.01.2012 08:00, aktual.: 15.01.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W trakcie targów CES 2012 Microsoft, chcąc pokazać szybkość swojego systemu Windows Phone 7.5 Mango, ogłosił nietypowy konkurs. Jeśli telefon śmiałka okazał się szybszy od mobilnych okienek, zgarniał 100 dol. Które telefony były szybsze i ile dolarów stracił Microsoft?

Antyfani Windows Phone 7 lub Microsoftu mogą czuć się rozczarowani: na 34 pojedynki WP7 zwyciężył w aż 30, przegrał trzykrotnie, padł też jeden remis. Jak łatwo zatem policzyć, kasa Microsoftu została uszczuplona o zaledwie 300 dol. Czy zasady konkursu były obiektywne?

Można by się spierać. Choć zadania dobrano dość praktycznie (sprawdzenie pogody, wrzucenie zdjęcia na Twittera itp.), to wiele zależało od sprawności obsługi telefonu przez osobę, która stawała w szranki z przedstawicielem Microsoftu. Z drugiej strony może lepsze takie interaktywne zawody niż uruchomienie benchmarków na dwóch telefonach i suche porównanie wyników.

Przytłaczająca liczba zwycięstw nie oznacza jednak, że Windows Phone jest doskonały. Z uwagi na młody wiek system nie jest wolny od wad. Oczywiście, ma też zalety, a najważniejsze to doskonała optymalizacja, prostota obsługi i szybka dostępność podstawowych funkcji. To one w dużej mierze decydowały o sukcesie mobilnych okienek w konkursie Microsoftu i są mocno podkreślane przez giganta z Redmond.

Na razie zalety WP nie przełożyły się na sukces rynkowy i system jest daleko w tyle za Androidem i iOS. Zwłaszcza słuchawki z systemem Google'a są mocniej promowane i bardziej dostępne. Może to zmienić Nokia, która ostro wzięła się za reklamowanie nowych Lumii. Wiele prawdy jest bowiem w słowach przedstawicieli koncernu z Redmond, twierdzących, że mobilne okienka są niedoceniane, a wiele osób, które nigdy nie miały okazji z nich korzystać, szybko by się z nimi zaprzyjaźniło, gdyby wiedziało o ich istnieniu i mogło je wypróbować.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)