Kto zaprezentuje pierwszego smartfona ze Snapdragonem 810?

Kto zaprezentuje pierwszego smartfona ze Snapdragonem 810?
21.09.2014 17:53
Man's hand holding CPU chip isolated on white background
Man's hand holding CPU chip isolated on white background
Źródło zdjęć: © shutterstock
Mateusz Żołyniak
Mateusz Żołyniak

Analitycy już przewidują kto pokaże pierwsze urządzenie, które oparte będzie na nowym, 64-bitowym Snapdragonie 810. Wśród ich typów próżno szukać propozycji największych producentów.

Snapdragon 810 to najnowszy 8-rdzeniowy układ Qualcomma, który wykorzystuje technologię big.LITTLE. Wyposażony jest on w rdzenie Cortex-A57 i Cortex-A53, które wykonane są w architekturze ARMv8 (chipset obsługuje 64-bitowe instrukcje). Dzięki możliwości wspólnej pracy wszystkich rdzeni i nowej grafice Adreno 430, ma być to jeden z najmocniejszych układów na rynku.

Rozwiązanie Qualcomma pod koniec roku może zadebiutować na rynku, a analitycy już snują przypuszczenia dotyczące tego, w jakich urządzeniach pojawi się w pierwszej kolejności. Pan Jiutang, jeden z chińskich analityków stawia, że będą to Oppo Find 9, Xiaomi Mi5 i Vivo Xplay 5. Sugeruje przy tym, że pierwszy na rynku powinien pojawić się ostatni z produktów - Vivo nowego flagowca ma zaprezentować już w grudniu lub na samym początku 2015 roku.

To, który ze smartfonów jako pierwszy zadebiutuje ze Snapdragonem 810 na pokładzie, nie jest bardzo ważne, a prognozy Jiutanga to raczej kwestia dedukcji niż twarde dane. Do tego od zaprezentowania urządzenia do jego wprowadzenia na rynek jest jeszcze daleka droga, o czym można było się przekonać na przykładzie Vivo. Chińska firma już na początku 2014 roku reklamowała swojego Xplay 3S jako pierwszego smartfona z ekranem QHD, ale do sprzedaży trafił on dopiero kilka miesięcy później.

Pewne wydaje się jednak to, że i w przyszłym roku topowe układy Qualcomma będą cieszyć się dużą popularnością. Nie tylko wśród najbardziej znanych producentów, ale i mniejszych chińskich graczy, którzy konsekwentnie stawiają obecnie na uznane rozwiązania.

Źródło: GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)