Która sieć może pochwalić się najlepszą transmisją danych?

Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Johan Larsson
Fot. na lic. CC; Flickr.com/by Johan Larsson
Paweł Żmuda

27.05.2011 12:30, aktual.: 27.05.2011 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Urząd Komunikacji Elektronicznej publikował wczoraj szczegółowy raport, stworzony po zakończeniu badania jakości transmisji danych w sieciach GSM i UMTS w sieciach czterech wiodących operatorów: P4, PTC, PTK Centertel i Polkomtela. Badanie przeprowadzono na terenie 16 wojewódzkich miast. Który operator okazał się najlepszy?

Pomiary podczas badania prowadzone były w godzinach od 14:00 do 20:00 przy użyciu pre-paidowych kart SIM w pięciu losowo wybranych punktach na terenie danego miasta. W testach sprawdzono prędkość otwierania WWW, ściągania poczty e-mail, a także pobierania plików z serwerów FTP. Przedstawiciele UKE wykonali 5625 połączeń w Erze, 5184 połączenia w Orange, 5776 połączeń w Play i 5654 połączenia w Plusie.

Zarówno w badaniach mobilnych, jak i stacjonarnych najlepiej sprawdziła się infrastruktura sieci Play. Podczas korzystania z usług operatora zanotowano najlepszy czas pobierania stron i plików oraz najmniej zerwanych sesji. Na drugiej pozycji znalazły się usługi oferowane przez Plusa. Najgorzej wypadł Orange, w przypadku którego strony WWW i pliki z FTP pobierały się najwolniej.

Z usług którego operatora korzystacie i czy wyniki kontroli UKE mają przełożenie na rzeczywistość?

Źródło: uke

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)