Które smartfony dostaną aktualizację do ICS?

Które smartfony dostaną aktualizację do ICS?

ICS | fot. engadget.com
ICS | fot. engadget.com
Michał Brzeziński
19.10.2011 10:44, aktualizacja: 19.10.2011 12:44

Nawet jeśli najnowsza wersja Androida IceCream Sandwich nie zawiera wielu innowacyjnych funkcji i tak stanie się obiektem pożądania posiadaczy smartfonów. Które z nich będą mogły zostać zaktualizowane?

Według pracowników Google, Ice Cream Sandwich najszybciej powędruje do posiadaczy Nexusa S. Pomimo, że telefon już pokazał jak dobrze radzi sobie z udźwignięciem systemu, do tej pory nie mieliśmy oficjalnego potwierdzenia aktualizacji. Nie ma w tym żadnej niespodzianki, ponieważ w serii Nexus, analogicznie do iPhone'a, producent zawsze dba o dwa najnowsze modele. Wkrótce wersję Ice Cream Sandwich ma dostać również Motorola Xoom.

A co z pozostałymi smartfonami? Marias Duarte oraz Gabe Cohen z Google uważają, że większość urządzeń pracujących obecnie pod kontrolą Gingerbreada może spodziewać się aktualizacji. Oczywiście ich wizja jest bardzo optymistyczna - jak wiemy, zawsze jesteśmy skazani na łaskę producenta. Gigant z Mountain View może jedynie sprawić, aby przejście do nowszej wersji systemu było jak najłatwiejsze.

Patrząc na obecnie dostępne smartfony z Android 2.3.x można spodziewać się, że produkty Samsunga takie, jak Galaxy S II/Galaxy II LTE i Galaxy Note, high-endowe modele LG z Optimus LTE, Swift 2X i Swift 3D czy wybrane Xperie (arc S, neo i PLAY) dostaną nowego Androida. Podobnie, najnowsze telefony HTC (Sensation, Sensation XE, Sensation XL i EVO 3D) czy zaprezentowana wczoraj Motorola RAZR powinny załapać się na update do IceCream Sandwich. Czy jednak producenci tak chętnie pozbędą się własnych nakładek, aby szybko wprowadzić Andka 4.0? Raczej nie, a proces optymalizacji HTC Sense, TouchWiza czy LG Optimus UI może zająć sporo czasu i znacznie opóźnić aktualizację.

Miejmy nadzieję, że nasze telefony już wkrótce będą działały w oparciu o Ice Cream Sandwich - w ten sposób fragmentacja Androida zostałaby przynajmniej częściowo zażegnana. Jeśli tak się nie stanie, jedyną drogą pozostaną nieoficjalne wersje systemu...

PS. W najbliższym czasie postaramy się wypytać producentów o ewentualne aktualizacje kluczowych modeli.

Źródło: Engadget.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)