Kultowa Nokia powróci. To model z 1999 roku

Kultowa Nokia powróci. To model z 1999 roku

Nokia 3310
Nokia 3310
Źródło zdjęć: © YouTube
20.03.2024 13:36

Już niedługo, bo w maju, planowane jest wprowadzenie na rynek nowej wersji telefonu od Nokii. Tym razem, wygląda na to, że producent ma zamiar czerpać inspiracje prosto z archiwalnych modeli sprzed lat, sięgając aż do 1999 roku.

Mimo iż na początku tego roku właściciel marki Nokia Mobile, czyli firma HMD, ogłosiła, że wszystkie nadchodzące smartfony będą wydawane pod ich brandem, to jednak nie zamierzają w pełni rezygnować z kultowego loga Nokii. Nadal przewidują produkcję tradycyjnych telefonów pod tym znakiem.

W lutym, producent dał znać, że w bieżącym roku planuje przywrócić do życia jeszcze jedno z "ikonizowanych urządzeń" marki Nokia, tym samym rzucił światło na to, który model może zostać odnowiony.

Niedawno firma HMD ujawniła grafikę przedstawiającą tajemniczy model telefonu z dopiskiem "to moje urodziny", co niepostrzeżenie zasugerowało, o jaki dokładnie aparat może chodzić. Choć nazwa modelu nie została podana bezpośrednio, wydaje się, że nieprzypadkowo post pojawił się dokładnie w 25. rocznicę premiery Nokii 3210, która miała miejsce 18 marca 1999 roku. Projektantem tego telefonu był Alastair Curtis, a model ten wyróżniał się jako pierwszy telefon komórkowy masowo dostępny z wbudowaną anteną wewnętrzną.

Chociaż Nokia 3210 była bezpośrednim poprzednikiem innego legendarnego modelu – 3310, i choć może ustępować mu pod względem rozpoznawalności, to z pewnością nie pod względem popularności. Sprzedano ponad 160 milionów egzemplarzy tego modelu.

Zakłada się, że odświeżona Nokia 3210 będzie miała podobieństwa do innych odnowionych modeli, takich jak 3310, 8110, czy 2720. Oznacza to prawdopodobnie prosty telefon z małym kolorowym ekranem, fizyczną klawiaturą alfanumeryczną i designem, który nawiązuje do jego pierwowzoru sprzed lat.

Źródło artykułu:Benchmark.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)