Kultowe tapety z telefonów. W poszukiwaniu smartfonowego odpowiednika tapety z Windowsa XP

Kultowe tapety z telefonów. W poszukiwaniu smartfonowego odpowiednika tapety z Windowsa XP

Kultowe tapety z telefonów. W poszukiwaniu smartfonowego odpowiednika tapety z Windowsa XP
Miron Nurski
02.01.2019 12:38, aktualizacja: 02.01.2019 13:38

Wiedzieliście, że najczęściej oglądana fotografia w historii jest tapetą? Chodzi oczywiście o "Idyllę" Chucka O'Reara, która swego czasu zdobiła setki milionów komputerów z Windowsem XP.

W świecie smartfonów brakuje tapet, które pod względem popularności mogłyby się równać z "Idyllą". Postanowiłem jednak odszukać kilka bardziej rozpoznawalnych grafik.

Tapeta z Galaxy S III

Na dużą rozpoznawalność samsungowej tapety z mniszkiem lekarskim złożyło się kilka czynników. Po pierwsze - w 2012 roku linia Galaxy S była u szczytu swojej popularności, a trzecia generacja rozeszła się w dziesiątkach milionów egzemplarzy. Po drugie - ta sama tapeta wylądowała w tym czasie także na innych, tańszych smartfonach (przede wszystkim Galaxy S III mini). Po trzecie - ówczesny flagowiec promowany był hasłem "Inspired by Nature", więc Samsung dbał o to, by ikoniczny dmuchawiec przewijał się przez liczne materiały promocyjne.

Samsung Galaxy S III
Samsung Galaxy S III

W Google Play znajduje się kilka animowanych tapet inspirowanych grafika z Galaxy S III. Tylko przy jednej z nich licznik pobrań wskazuje ponad 10 milionów.

To bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych tapet w historii smartfonów. A kto wie, czy nie najpopularniejsza. Jeśli miałbym wskazać smartfonowego odpowiednika tapety z Windowsa XP, byłaby to właśnie ta grafika.

Tapeta z iPhone'a X

Podobno naśladownictwo jest najwyższą formą uznania. Jeśli to prawda, grafika zdobiąca ekran iPhone'a X jest prawdopodobnie najbardziej uznaną tapetą świata.

iPhone X, Xiaomi Mi 8 i Lenovo Z5
iPhone X, Xiaomi Mi 8 i Lenovo Z5

W ostatnim czasie różnokolorowe wzory wylewające się z ekranów wielu chińskich smartfonów do złudzenia przypominają obrazek z telefonu Apple'a. Przypadek? Nie sądzę.

Tapeta z Nexusa One

Nexus One, czyli smartfon Google'a z 2010 roku, zapowiadany był jako pierwszy prawdziwy iPhone-killer. Telefon sam w sobie wielkiej popularności nie zdobył, ale nie można tego powiedzieć o animowanej tapecie, która była mocno promowana w reklamach. Chrapkę na ten charakterystyczny wzór miały miliony, co widać po licznikach pobrań w Google Play.

Sytuacja niecodzienna, bo mówimy o tapecie, która jest najpewniej znacznie bardziej rozpoznawalna od telefonu, na którym zadebiutowała.

Tapeta z Androida 4.0 Ice Cream Sandwitch

Każda nowa wersja Androida wnosi nową, domyślną tapetę. Nie wiem, czy animowane koła z Androida 4.0 Ice Cream Sandwitch to najbardziej rozpoznawalna tapeta w historii systemu, ale z jakiegoś powodu to właśnie ta animacja utkwiła mi w pamięci najbardziej.

Galaxy Nexus
Galaxy Nexus

Kilka lat później zestaw bardzo podobnych animowanych tapet trafił do systemu iOS. Wiecie - naśladownictwo jest najwyższą forma uznania.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)