Kupujesz, sprzedajesz komórkę? Widżety Allegro pomogą

Kupujesz, sprzedajesz komórkę? Widżety Allegro pomogą19.05.2009 12:14
Komórkomania.pl

Ułatwienie i nowoczesne narzędzie marketingowe dla sprzedających telefony i osprzęt za pomocą nowej usługi największej polskiej platformy e-commerce. Dla kupujących - informacja i dostępność.

Allegro niedawno zmieniło swój wygląd czym naraziło się na ostrą krytykę dużej grupy osób - jedni byli po prostu przyzwyczajeni do starej wersji strony, inni udowodniali, że to co Allegro zaprezentowało jest słabym i niezbyt praktycznym projektem. Zmiana wyglądu serwisu była najbardziej widoczna spośród wszystkich nowości, natomiast nie wszyscy użytkownicy zauważyli inny nowy element najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w Polsce - widżety.

Allegro oddało do dyspozycji swoich użytkowników kreator widżetów, które mogą oni umieścić na swojej stronie i w ten sposób promować aukcje internetowe, na których oferują np. mało używane nokie czy eryki. Co ważne - taki widżet można stworzyć od podstaw samemu. Poza tym nie trzeba być zarejestrowanym w Allegro aby stworzyć swój projekt.

  1. Projektowanie widżeta to trzy kroki. Pierwszym z nich jest wskazanie rodzaju widżeta. Wybieramy więc, czy będzie on pokazywał jedną konkretną ofertę, wszystkie oferty sprzedającego czy też wyniki wyszukiwania jakiejś frazy, którą określi osoba projektująca widżet.
  1. W kroku drugim wpisujemy słowa kluczowe i wybieramy kolorystykę. Słowa kluczowe trzeba podać obowiązkowo w każdym przypadku. Warto zaznaczyć, że widżet nie będzie pusty nawet w przypadku kiedy aukcja sprzedającego zostanie przeniesiona do archiwum lub gdy osoba, której przedmioty są pokazane w widżecie nie będzie wystawiała żadnej aukcji. W takim przypadku widżet pokaże zdefiniowane przez nas za pomocą słów kluczowych wyniki wyszukiwania. Widżet możemy ustawić oczywiście na różne kategorie. Może to być sprzęt przenośny albo też inne rzeczy, np. software, komputery, telewizory itd.
  1. Trzeci i ostatni krok to po prostu skopiowanie gotowego kodu HTML i umieszczenie go na swojej stronie internetowej. Po wklejeniu kodu na naszej stronie pojawi się widżet. Jest on dosyć szeroki, dlatego warto go umieścić go na środku a nie z boku strony.

Allegro reklamuje swoje widżety wśród użytkowników jako świetny sposób na promowanie aukcji i konkretnych przedmiotów. Szczególnie przydatne mogą być one dla użytkowników Allegro, którzy posiadają swoje sklepy internetowe założone w tym serwisie.

Pomysł wydaje się ciekawy, jednak został wprowadzony dopiero niedawno, dlatego trzeba będzie poczekać, aby dowiedzieć się czy rzeczywiście pomoże on sprzedającym w promocji swoich aukcji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)