Ładowarka microUSB standardem od 2010 roku

Ładowarka microUSB standardem od 2010 roku

micro-usb-standard-phone-charger
micro-usb-standard-phone-charger
Katarzyna Pura
30.06.2009 14:00, aktualizacja: 30.06.2009 16:00

Komisja Europejska poinformowała, że microUSB od 2010 roku będzie standardowym wejściem na ładowarki w większości telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Taką decyzję podjęto biorąc pod uwagę przede wszystkim ilość niepotrzebnych akcesoriów do komórek, które - dzięki jednolitym ładowarkom - mogłyby zostać wyeliminowane, przez co zmniejszyłaby się produkcja elektronicznych odpadów.

Do wprowadzenia do sprzedaży w 2010 roku uniwersalnych ładowarek microUSB zobowiązali się już: Nokia, Samsung, LG, Motorola, Sony Ericsson, Apple, Research in Motion (RIM), NEC, Qualcomm i Texas Instruments.

Günter Verheugen, v-ce przewodniczacy Komisji odpowiedzialny za politykę w zakresie przemysłu i przedsiębiostw, powiedział: "Bardzo się cieszę, że przedstawiciele sektora doszli do porozumienia, które w znacznym stopniu ułatwi konsumentom życie. Będą mogli ładować telefony komórkowe w dowolnym miejscu za pomocą nowej uniwersalnej ładowarki. Przyczyni się to również zdecydowanie do ograniczenia ilości odpadów elektronicznych, ponieważ zakup nowego telefonu nie będzie już wymagał zakupu nowej ładowarki. Bardzo się cieszę również z faktu, że rozwiązanie wypracowano w drodze samoregulacji. Dzięki temu, w opinii Komisji, nie ma już potrzeby wprowadzania nowych przepisów w tej dziedzinie".

No i co Ty na to?

Źródło: Unwired ViewMedia2

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)