LALA i Apple bardzo bliskie porozumienia. Streaming dla iTunes coraz bliżej!

LALA i Apple bardzo bliskie porozumienia. Streaming dla iTunes coraz bliżej!
Zbigniew Kowal

05.12.2009 09:09, aktual.: 05.12.2009 10:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wieści o tym, jakoby Apple interesował się zakupem LALA krążyły w sieci już od jakiegoś czasu. Dzisiaj jednak wydaje się, że porozumienie weszło w końcową fazę ustaleń. Jeśli rzeczywiście dojdzie do finalizacji umowy, możemy spodziewać się streamingu pełnych piosenek w iTunes!

Aby zrozumieć powagę tematu warto wspomnieć o tym czym jest LALA. Otóż, LALA to witryna internetowa i gigantyczny serwer zarazem. Użytkownicy po zalogowaniu się w systemie mogą odsłuchiwać piosenki za darmo! Niestety, każdy utwór może być odsłuchany tylko raz. Potem, aby ponownie usłyszeć wybrany utwór trzeba zapłacić 10 centów. Zakupione piosenki są przypisane do użytkownika na zawsze. Dostęp do muzycznego zbioru mamy z każdego miejsca na świecie (o ile jest tam komputer i Internet) jak również za pośrednictwem telefonu.

Poniżej prezentujemy filmik z wersji demo aplikacji jaka niedługo pojawi się na iPhonie. Łączymy się z serwerami LALA* *i na bieżąco odsłuchujemy piosenki z serwera. Jak zauważycie, wszystko chodzi bardzo szybko, nawet za pośrednictwem 3G.

Exclusive TC Demo of Lala's iPhone app

I tutaj właśnie leży interes Apple’a*.* Po pierwsze, firma z Cupertino zyskałaby dostęp do ponad 8 milionów piosenek jakie w swojej bazie posiada LALA. Skończyłby się problemy z podpisywaniem umów z takimi wytwórniami jak: EMI Music, Warner Music Group, Sony BMG Music Entertainment oraz Universal Music Group. Po drugie, cała architektura szybkiego łączenia się z piosenkami zostałaby wcielona do iTunes.

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że porozumienie zostanie osiągnięte. LALA rozpoczęła już nawet integracje dla użytkowników z poza Stanów Zjednoczonych. Mam dziwne przeczucie, że na początku 2010 roku będziemy rozkoszować się nowym systemem odsłuchiwania utworów w iTunes.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)