Land Rover Explore, czyli wytrzymała konstrukcja, dodatkowe moduły i... wysoka cena

Land Rover Explore, czyli wytrzymała konstrukcja, dodatkowe moduły i... wysoka cena

Land Rover Explore
Land Rover Explore
Mateusz Żołyniak
01.02.2018 12:47, aktualizacja: 01.02.2018 14:14

Na rynku nie brakuje bardzo wytrzymałych smartfonów, ale twórcy modelu Land Rover Explore znaleźli sposób na wyróżnienie swojego produktu na tle konkurencji. Czym zaskoczyć ma urządzenie, które sprzedawane będzie pod marką znanego producenta samochodów terenowych?

Był CAT, a teraz przyszła pora na Land Rovera

Land Rover Explore to nowy projekt grupy Bullit Mobile, która odpowiada m.in. za smartfony firmowane logotypem CAT-a (Caterpillar, który znany jest z produkcji maszyn budowlanych i górniczych). Nie powinno więc dziwić, że nowość firmy z Wielkiej Brytanii będzie smartfonem typu rugged. Skierowanym głównie do osób aktywnych, które często spędzają czas na wspinaczce czy spływach.

Land Rover Explore
Land Rover Explore

Ciężko zresztą, aby było inaczej, gdy na obudowie widnieje logo producenta terenowego Defendera, który jest już w zasadzie legendą rynku motoryzacyjnego. Explore ma mieć wodoszczelną (IP68) obudowę, która będzie spełniać normę amerykańskiej armii MIL-STD-810G. Oznacza to nie tylko zwiększoną odporność na upadki, ale również możliwość pracy w szerokim zakresie temperatur.

Wytrzymała konstrukcja to nie jedyna zaleta

Sama wzmocniona obudowa nie jest w zasadzie niczym specjalnym - na rynku nie brakuje modeli rugged. Firma Bullit postanowiła więc wyróżnić swoje urządzenie dodatkiem, który znany jest ze smartfonów z linii Moto Z Motoroli.

Land Rover Explore
Land Rover Explore

Tak, chodzi o moduły. Na tylnym panelu smartfonu ma pojawić się złącze pinowe, które umożliwi obsługę doczepianych akcesoriów. Firma nie zdradziła jeszcze wszystkich szczegółów na temat swoich modułów, ale ujawniła, że jednym z nich będzie Adventure Pack.

Pod nazwą tą kryje się przystawka z dodatkową baterią i dobrym odbiornikiem GPS (mocna antena), który ma umożliwić dokładną lokalizację w trudnym terenie. Dodatkowym atutem ma być przewodnik w rozszerzonej rzeczywistości, który ułatwi pokonywanie nieznanych szlaków.

Land Rover Explore
Land Rover Explore

Można spodziewać się do tego, że w przyszłości pojawią się kolejne modułu. Kto wie, może firma doda nawet kamerkę termowizyjną, w którą wyposażony był CAT S60. Niemniej nawet sam dodatkowy akumulator może być dobrą opcją na dłuższe wyprawy - doładowywanie bez zabawy z kablami, a do tego można będzie korzysta z kilku takich baterii.

Dopiero na MWC 2018 okaże się ile Land Rover Explore tak naprawdę jest warty

Land Rover Explore został zapowiedziany na targach ISPO w Monachium, ale zostanie oficjalnie zaprezentowany na Mobile World Congress 2018 w Barcelonie. Wtedy też firma ma zdradzić konkrety na temat specyfikacji technicznej. Brak jakichkolwiek wzmianek w tej chwili może wskazywać, że Explore nie będzie miał się czym specjalnie chwalić.

Land Rover Explore
Land Rover Explore

Oby było jednak inaczej, a sprzęt miał może nie topowym, ale w miarę sensowny układ. Często ciężko o to w segmencie rugged, ale od Explore trzeba wymagać czegoś więcej. Już teraz wiadomo bowiem, że sprzęt na europejskim rynku wyceniony zostanie na 649 euro, czyli po przeliczeniu prawie 2700 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)