Łatwe udostępnianie zdjęć z PhotoRocket

Łatwe udostępnianie zdjęć z PhotoRocket

Łatwe udostępnianie zdjęć z PhotoRocket
Zbyszek Kowal
06.02.2011 13:54, aktualizacja: 06.02.2011 14:54

Żyjemy w taki czasach w których dostęp do Internetu to rzecz bardzo ważna. Nie tylko dla możliwości wyszukania jakiejś informacji, ale również dla bycia w stałym kontakcie z grupą znajomych. Udostępnianie zdjęć innym to bardzo ważna sprawa dla wielu użytkowników Facebooka. Warto więc mieć przy sobie sensowny program do tego typu działań. Darmowy PhotoRocket idealnie się do tego celu nadaje.

PhotoRocekt to darmowa i bardzo poręczna aplikacja dla urządzeń z iOS’em na pokładzie. Aplikacja pozwala w dość szybki i bezproblemowy sposób opublikować zdjęcie lub grupę fotek w Internecie. W kilka chwil nasi znajomi mogą oglądać wybrane przez nas zdjęcia na Facebooku lub otrzymać odpowiedni link na e-maila.

Zabawę z programem rozpoczynamy od rejestracji w systemie Photorocket. Można tego dokonać z poziomu strony www lub poprzez formularz w wewnątrz aplikacji. Po aktywacji konta (przychodzi link na e-maila) możemy cieszyć się własnym miejscem na serwerach wspomnianej wyżej witryny.

Aplikacja pozwala wykonać zdjęcie aparatem iPhone’a lub wybrać grupę fotek z pamięci urządzenia, aby opublikować je w Internecie. Każdemu zdjęciu można nadać nazwę oraz stosowny przypis. Ten drugi jest dość istotny w kwestii publikowania na Facebooku. Potem wystarczy stuknąć w ikonkę rakiety by po chwili zobaczyć zdjęcia w wybranych przez siebie miejscu.

To co jednak jest najważniejsze w PhotoRocket to prostota z jaką można opublikować nawet setkę zdjęć. Banalny interfejs pozwala na wybór fotek w bardzo szybki i przystępny sposób. Zdjęcia za jednym zamachem można wrzucić na Facebooka oraz wysłać w postaci e-maila do znajomych. Program przewiduje również publikowanie na stronach Flickr’a jak również mało znanego w Polsce Shutterfly. Kilka stuknięć w ekran iPhone’a i cały świat zostaje powiadomiony.

Co ciekawe, każda opublikowana przez nas fotka zostaje zapisana na serwerze PhotoRocket. Zdjęcia w postaci swoistego backupu można później przeglądać zarówno w przeglądarce internetowej jak również z poziomu aplikacji.

Obraz

Jak już wspomniałem wcześniej, aplikacje jest darmowa i współpracuje (program uniwersalny) ze wszystkimi urządzeniami z iOS’em na pokładzie. Oczywiście specyfika każdego z nich (brak aparatu) wpływa na dostępne w aplikacji opcje. Warto przetestować samemu – skorzystajcie z bezpośredniego linku do App Store’a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)