Twórz kolaże z nową aplikacją twórców Instagrama - Layout

Twórz kolaże z nową aplikacją twórców Instagrama - Layout

Layout
Layout
Źródło zdjęć: © Instagram
Kamil Zawiślak
24.03.2015 15:57, aktualizacja: 25.03.2015 06:23

W sklepie App Store pojawiła się nowa pozycja przygotowana przez ekipę Instagrama, która nazywa się Layout i pozwoli tworzyć kolaże ze zdjęć.

Aplikacji tego typu jest na rynku mnóstwo i są zrobione lepiej lub gorzej, ale Layout ma szansę trafić w gusta użytkowników. Wszystko dzięki prostocie i efektowi odbicia lustrzanego.

Tworzenie kompozycji zaczynamy od wybrania fotografii, których maksymalnie można wybrać dziewięć. Nie ma też najmniejszego problemu, aby wykonać nowe zdjęcie. Fotografie, z których będziemy wybierać składowe przyszłej kompozycji są pogrupowane w trzech kategoriach - wszystkie, twarze i ostatnie.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Layout jest typową aplikacją do tworzenia kolaży. Zdjęcia można dowolnie obracać, powiększać czy zmieniać ich pozycję. Niby nic nadzwyczajnego, ale do tego efekt odbicia lustrzanego może zrobić w tym wypadku robotę.

Przykładowe zdjęcia zrobione dzięki lustrzanemu odbiciu mogą się podobać i działać na wyobraźnię. Twórcy podali podstawowe efekty w ładnej oprawie i sygnują to marką, która ma mnóstwo fanów. Na Instagramie jest wielu artystów, którzy zapewne nie omieszkają przetestować nowy program.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Niektórym może się nie podobać, że Instagram tworzy kolejną aplikację do robienia zdjęć. Będą to pewnie osoby, które cenią sobie miejsce na ekranach głównych i nie chcą go zaśmiecać następnymi ikonami. Zamiast tego woleliby mieć wszystkie funkcje w jednym programie.

Sztandarowa aplikacja jest swoistą społecznościówką i ma jasno określone reguły. Hyperlapse to program zaprezentowany ponad pół roku temu i pozwala tworzyć widowiskowe filmy poklatkowe. Zdaje się, że Layout ma być dopełnieniem tej pierwszej aplikacji. W ten sposób twórcy Instagramu nie zaburzają porządku panującego w ich najważniejszym produkcie.

Póki co Layout jest dostępny wyłącznie dla systemu iOS.

Źródło: Instagram blog via PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)