Pierwszy smartfon z 8 GB RAM-u i nowym Snapdragonem jeszcze w tym miesiącu?

Pierwszy smartfon z 8 GB RAM‑u i nowym Snapdragonem jeszcze w tym miesiącu?

Pierwszy smartfon z 8 GB RAM-u i nowym Snapdragonem jeszcze w tym miesiącu?
Łukasz Skałba
22.06.2016 11:06, aktualizacja: 22.06.2016 13:06

LeEco szturmem podbija największe rynki świata. Producent ten stosuje dwa chwyty - niskie ceny oraz rekordowo szybkie wdrażanie nowych podzespołów do swoich produktów.

LeEco Le Max Pro, który zadebiutował w styczniu, był pierwszym smartfonem na świecie wyposażonym w procesor Snapdragon 820. Ten fakt nadaje dzisiejszym plotkom sens i zwiększa ich wiarygodność. Mówią one bowiem o nowym flagowcu chińskiego koncernu, który wyglądem miałby przypominać model LeEco Le Max 2. Ciekawiej prezentuje się jednak jego domniemane wnętrze…

Nowy smartfon LeEco ma być prawdziwym potworem. Jego sercem będzie podobno Snapdragon 821 lub Snapdragon 823. Nie są to jednak zupełnie nowe jednostki, tylko lekko podkręcone wersje popularnej już 820-stki. Chiński producent pobije tym samym kolejny z kolei rekord - będzie bowiem pierwszym producentem, który użyje nowego czipu Qualcomma.

Procesorowi towarzyszyć ma 8 GB pamięci operacyjnej, co również jest rekordową wartością. Mainstreamem wśród flagowych urządzeń jest w tym momencie 3-4 GB pamięci RAM.

Zapowiedź nowego smartfona LeEco
Zapowiedź nowego smartfona LeEco© GizmoChina

Istnieje już jednak kilka modeli z 6 GB pamięci. Są to jednak głównie niezbyt popularne urządzenia mniej znanych globalnie marek. Czy to przypadkiem nie za wcześnie na kolejny “przełom”? Poczekajmy aż 6 GB się spopularyzuje! No ale przecież każdy rekord, nawet tak absurdalny, to świetny, a w dodatku mało kosztowny zabieg marketingowy, więc trudno się dziwić…

Jakby tego było mało, producent postanowił do swojego nowego smartfona zamontować aparat z matrycą o rozdzielczości aż 25 Mpix. Ktoś tu chyba lubi cyferki… Dobrze, że również w przypadku ceny. Według większości doniesień, ta ma wynosić około CNY 3000, co stanowi równowartość naszych 1750 zł.

Wszystkie powyższe doniesienia są jedynie niepotwierdzonymi plotkami. Czy się potwierdzą? Tego dowiemy się już 29 czerwca, kiedy to w Szanghaju odbędzie się konferencja LeEco.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)