"Lemologia" - pierwsza polska interaktywna książka na iPada

"Lemologia" - pierwsza polska interaktywna książka na iPada
Zbyszek Kowal

14.02.2012 09:45, aktual.: 14.02.2012 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma iSource wydała „Lemologię” - pierwszą polską interaktywną app-książkę na iPada. Jest to cyfrowa edycja książki Wojciecha Orlińskiego „Lemologia, czyli co to są sepulki?”.

Aplikacja, będąca kompendium wiedzy na temat Stanisława Lema i jego twórczości, zawiera ponad 130 rozdziałów, od „Apokryfów” czy „Awruka” przez „Folman, Ari”, „Korzenie”, „Sex Wars” aż po „Zaginione opowieści”. Jest w niej także blisko 200 ilustracji, w tym unikatowe dzieła autorstwa Daniela Mroza, ostatni raz wydane w latach 60., czy wyjątkowe zdjęcia Stanisława Lema.

Bezpośrednio z aplikacji można rozwinąć niektóre hasła w Wikipedii, zobaczyć filmy nakręcone na podstawie Lemowskich scenariuszy na YouTube czy kupić w sklepie online wydane przez Agorę SA książki Lema w tradycyjnej, papierowej postaci.

Obraz

Aplikacja będzie stale rozwijana i wzbogacana o nowe treści, które będą dostarczane użytkownikom w postaci darmowych aktualizacji. Już obecnie autor pracuje nad kilkoma nowymi rozdziałami. Mimo że Stanisław Lem zmarł 6 lat temu lemologia jako część wiedzy ma się doskonale i ciągle pojawiają się nowe zdarzenia i zjawiska poszerzające tę dziedzinę, np. niedawne ochrzczenie polskiego satelity mianem Lem (nota bene jego interaktywny model jest w aplikacji).

Promocyjna - przez 4 tygodnie - cena aplikacji wynosi w krajach stosujących euro – 3,99 euro z VAT, a w krajach z płatnością w dolarach – 4,99 dol., czyli około 16 zł brutto. Regularna cena od 10 marca wynosić będzie 5,49 euro lub 6,99 dol., czyli ok. 23 zł brutto. Książka wydana w papierowej wersji przed 6 laty zawierała część obecnej zawartości i dostępna była tylko w niektórych księgarniach, w cenie 34 zł.

Źródło: iSource

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)